Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön felvett hitelt...

Külföldön felvett hitelt behajthatnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Két évvel ezelőtt felvettem Angliában egy hitelt 10.000 font értékben, amit azóta is fizetek, csak közben hazaköltöztem. Itthon a kinti törlesztőrészlet kicsit jobban megcsappantja az ember bankszámláját és most kérdésessé vált a munkahelyem. A kinti bank tudja az itthoni címem, viszont ez személyi kölcsön, így nincs ingatlan vagy ingóság fedezet rajta. Ha nem tudom tovább fizetni, akkor szerintetek utánam jöhetnek vagy hol tudom azt ellenőrizni, hogy a kint banknak van-e itthoni partnercége? Válaszotokat előre is köszönöm.

2019. jan. 26. 17:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Nincs tapasztalatom, de szerintem nem fogják egy kéz legyintéssel elintézni, hogy hát szegény hazament. Hagyjuk.

Szerinted?

2019. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs partnercége, akkor még szarabbul jársz, mert akkor nemzetközi jogsegélyt fog kérni a behajtáshoz, amit szintén rádterhelnek. Ne reménykedj, EU ország (még ha közben kilépnek is az Unióból, a te tartozásod még az előtt keletkezett, és különben is jóval bonyolultabb ez a kapcsolatrendszer annál, hogy "jó, akkor mostantól nem tagok és kész"), NEKIK nem lesz semmi problémájuk a behajtással, a magyar hatóságok pöccre fogják teljesíteni nekik. Neked viszont annál inkább. Még a magyarországi végrehajtó munkadíja is szép kis plusz summa, de a nemzetközi jogsegély díja az aztán még gombócban se kevés.
2019. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
92%
El fogják adni a tartozásodat egy magyarországi végrehajtónak, akik a felárat is behajtják majd.
2019. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Európai Uniós Fizetési Meghagyással ugyanolyan könnyű behajtaniuk, mintha magyar tartozás lenne.
2019. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"viszont ez személyi kölcsön, így nincs ingatlan vagy ingóság fedezet rajta"


Ó, kedves kérdező, onnantól, hogy végrehajtási fázisba kerül az ügy, már minden fedezet!

A házad, a kocsid is!

Ha nem tudja munkabérből tiltani belátható időn belül, akkor árvereztet!

Sajnos ez ilyen, és ahogy írták, csak rosszabbul járhatsz.


Én bebuktam a lakáshitelem pár éve. Bár végül megegyeztünk a bankkal, az addigi költségeket nyilván nem törölték el.

3,9 milliós összeg volt, tehát mondhatni annyi, mint a te hiteled.

A végrehajtó költsége - vicc - 600 ezer ft!

Ez amúgy annyiból állt, hogy küldött 2 levelet, meg 2x kijött foglalni, de egyszer sem talált otthon.

Ja, meg némi földhivatali ügyintézés, bejegyeztette a jogot a tulajdoni lapra. 600000 Ft-ért!


És amellett, hogy azóta egész biztosan növekedtek a költségek, még azt is el tudom képzelni, hogy a te esetedben még egyéb pluszok jönnek rá, mivel nemzetközi együttműködés volt szükséges.

2019. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

"A végrehajtó költsége - vicc - 600 ezer ft!"


Pár tízezernél azért nem ilyen súlyos, mert egy alapdíjon felül a követelt összeghez igazodik.


De igen, így lehet 500 forintos tartozásból is több tízezrest vagy százezrest csinálni a végén.


A logika ebben az, hogy senki ne legyinthessen a párezer forintos tartozásra, hogy "naésakkor?"

2019. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Na de utolsó, itt 10000 fontról van szó, ami majdhogynem megegyezik az én lakáshitelem összegével!
2019. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Pontosan.


Amit előtte írtam, azt csak közbevetőleg jeleztem meg.


Ha végrehajtási szakaszba jut a dolog, a kérdező valószínűleg egész életében adósrabszolga lesz a nemzetközi költségek és egyéb díjak miatt, hacsak nem lesz világhírű focista vagy filmsztár.

2019. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként, kérdező, miért költöztél haza? Ne mondd, hogy hatott a "gyere haza fiatal" kampány :P


Szerintem menjél vissza mielőbb, fizesd vissza a hitelt.


Na, és AZTÁN gyere haza :P

2019. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6000Ft-os buszos bírságra tettek 240 000Ft behajtási díjat, hát tényleg lehet valami ebben az arányos költségszámításban :)
2019. jan. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!