Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen hitelkártyát érdemes...

Milyen hitelkártyát érdemes megkötni?

Figyelt kérdés

Eddig sosem használtam hitelkártyákat, nem is nagyon folytam bele, hogy mire jó de kollégám a minap említette, hogy ő minden vásárlását hitelkártyával intézi és tavaly 50.000-et jóvá is írtak neki. A kártyához meg beállította, hogy a bank automatikusan leveszi a folyószámlájáról a hitelkártya költéseit, így nem tudja véletlenül elfelejteni.


Ha ez tényleg csak ennyi akkor nekem mindegy, hogy a bankkártyám vagy hitelkártyám használom.. De milyet érdemes? 1,5-2 millió forint költésem van kártyáról évente.



2019. jan. 27. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

A kollégád máskor is sokat szokott hazudni? Vagy sok hitelkártyája van, nagyon gazdag és rengeteget vásárol?

Max. havi párezer forintot fogsz kapni a vásárlásaid után, viszont ott lesz a kísértés, hogy többet költhetsz, mint amennyi pénzed van a számládon és ha egyszer nem fizeted vissza időben a tartozást, akkor jókor a kamatot számítanak fel. Pont ezért akarják a bankok rávenni az embereket mindenféle visszatérítéses és egyéb akciókkal, hogy hitelkártyájuk legyen.

Mielőtt ilyesmibe vágsz bele, olvass utána, ne csak a füllentős kollégádra hallgass.

Általában 1-2%-ot térítenek vissza a vásárlásokból és van egy meghatározott max. (10-30ezer Ft), van amelyikkel 3%-kal olcsóbb a tankolás, de van a kártyának díja, stb. Havi 150000Ft-os költésnél kapsz vissza havi 1500-4500Ft-ot, azaz évi kb. 20000Ft-ot. Ha így neked megéri, akkor nézz utána milyenek vannak, mik a költségek, stb. és dönts.

2019. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt mondta ő is, hogy tankolás után többet kap vissza, amúgy meg minden költés után 1%ot és 50e a max évente.


Én havi 40e körül tankolok, az 500e egy évben vagyis lenne 15e a visszatérítés. A maradék költések után még meg 15-20e. Ha csak talált pénz akkor tök jó lenne. De ez tényleg csak ennyi, onnan költök, bank hónap végén levonja és kész? Mert aki R csak meg kéne találnom a legjobb konstrukciót. Erre van valakinek javaslata?


Az nem veszélyeztet, hogy többet költenék mint amennyit vissza tudok fizetni.

2019. jan. 27. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Wizzair hitelkártya jött be, igaz sokat repülök így fel tudom használni a pontokat, nekem évi 250-300e Ft anyagi előnyt jelent.
2019. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt csak Wizz Air repjegy beseten tudós felhasználni?
2019. jan. 27. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bankkártya díjat, a számlavezetési díjat és az átutalási költséget nem említette a kollégád?
2019. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem kártyadíjakat találtam, a CIBnél pl. éves 2800 ft. De számlavezetési díjról semmit sem találtam.
2019. jan. 28. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!