Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem -nél érdemes hitelkárt...

Kr1ssz kérdése:

Cetelem -nél érdemes hitelkártyát igényelni ha max 10 000 ft ot vennék fel havonta? 45 napig visszafizetem és nincs kamat. Attól tartok, h hiába fizetem tuti megtalálnak és behuznak majd. Ha normálisan fizetem megtörténhet?

Figyelt kérdés
Attól tartok, ha valami gáz van náluk tuti megtalálnak és behuznak majd. Ha normálisan fizetem megtörténhet? Bemegyek a munkahelyemre és már lassan kávéra meg cigire sem futja és azon okoskodok hogyan tudnám megoldani h maradjon pénzem fizetésig. Unom már a hozzátartozoktól való kéregetést.

2012. jan. 21. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, a hitelkártya egy csapda és egyébként is csak akkor kamatmentes ha vásárolsz vele, a kp.felvét nem az.

Ha kevés a pénzed, akkor ugyanúgy nem tudod majd fizetni a törlesztőrészletet sem és majd szépen elkezd ketyegni a 45%-os kamat.

2012. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen rossz ötlet, ebben csak azt nem értem, ha kiadásaid rendszeresen meghaladják a bevételt, akkor mitől is lesz kedvezőbb.

Viszont! Gondolkozz a cigarettán! Feltétlen szükséged van rá! Abban pénz van! Ha leszoksz...

Próbáld meg!

2012. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És a folyószámlahitel?

Lemegyek 10 000 minuszba és majd levonja a bank fizetéskor?

Persze kamattal.

2012. jan. 21. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:

BÁREMIT csinálsz az a kamatok miatt többe kerül Neked!

Olyan legyen a "költségvetésed", hogy a kiadás ne legyen több, mint a bevétel!

2012. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Cigi meg kávé? Hát emiatt semmiképpen ne vegyél fel hitelt. Ezek nélkülözhetőek és egy hitelkártyával csak még mélyebbre rántod magad.
2012. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 23. 15:50
 7/7 anonim válasza:

Gondolj csak bele.

Első hónap: Megkapod a kártyát, megkapod a fizut (legyen 100.000 HUF az egyszerüség kedvéért.Egyenleged +100.000 HUF.

Majd hó végére elfogy a fizud és elköltesz a kártya egyenlegéből is 10.000 HUFot. Egyenleged: -10.000 HUF


Második hónap: Megkapod a fizud +100.000 HUF, de a kártyáán lévő mínuszt ki kell fizetned ha nem akarsz kamatot tehát egyenleged +90.000 HUF.

Majd hó végére ismét elfogy a fizud de most hamarabb mert nem 100.000 HUFról indultál hanem csak 90.000 HUFról. Mivel hamarabb elfogyott így a hitelkártyáról is többet kell igénybe venned, hogy megtudd őrizni az előző hónap színvonalát. Minimum 20.000 Ftot. Így hó végére -20.000 a mérleged.


Harmadik hónap: Itt az előző havi tartozásod miatt már csak 80.000el startolsz és így tovább.

.....


Tizedik hónap: Üdv az adósságcsapdában!:)

2016. aug. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!