Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitel1 már az egyetemi...

A diákhitel1 már az egyetemi évek alatt is kamatozik, igaz?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy aki mondjuk a 10 féléves képzésből az első félévben veszi fel a diákhitel1-et, az nagyobb adóssággal végez, mint aki csak a 10.-ben igényli, igaz? De lehet félreértettem valamit, a napi kamatozásból következtettem erre.

2019. jan. 28. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a diákhitel a folyósítás napjától folyamatosan kamatozik, míg vissza nem fizetted az egészet. Annyi a könnyebbség a banki hitelhez képest, hogy amíg tanulsz nem kell törleszteni (de lehet, ha lesz pénzed valahonnan tanulás közben, így a kamat is kevesebb lesz a végére).
2019. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg 2 gyerek után elengedik a felét, ha nem törlesztünk előre semmilyen módon. Én remélem, hogy ez így is marad, mert szeretnék 2 gyereket.
2019. jan. 28. 12:13
 3/7 A kérdező kommentje:
mondjuk belegondolva, a kamatos összeg fele is lehet több lenne, mint amennyit felvennék. szóval nem biztos, hogy megéri 2 gyerekig várni, ezt nem tudom.
2019. jan. 28. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a második gyerek születésekor az aktuális tartozás felét törlik el, tehát kamatokkal együtt értendő. Viszont ha előtte törlesztetted akkor az már nem számít bele, se a felezés után keletkező kamat. Tehát felezéskor az aktuális, épp fennálló tartozást nézik.
2019. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a kamatos összeg fele is lehet több lenne, mint amennyit felvennék"


A jelenlegi kamat 2,3%. Az nagyon sok idő, amíg ezzel a felvett összeg duplájára nő a tartozás, kb. 30 év. Persze nőhet a kamat, de a duplájára növekedő tartozás meg akkor is nehezen elérhető. 10%-os kamattal is kb. 7 év, annál nagyobb kamatra én meg nem számítanék, gyereket vállalni meg nyilván nem annyira sokára szeretnél. (Persze nyilván nem érdemes arra sem alapozni, hogy a gyerekek miatt kevesebb lesz a tartozás, mert a gyerekvállalás közbe is jöhet sok minden.)

2019. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem alapozok arra, hogy biztosan lesz két gyerekem 15 éven belül (ez lenne az ideális, 40 felett nem szeretnék már szülni), hanem arra mondtam, hogy nem éri meg előtörleszteni, ha adnak kedvezményt a 2. gyerek után. Amúgy sem lenne annyi pénzem mostanában, hogy mondjuk 100 ezret befizessek egyszerre. Ha nem lehet 2 gyerekem, utána talán másképp fogom gondolni és ha lesz rá módom, kifizetem egyben, ami visszavan.
2019. jan. 28. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
2,2% a kamat jelenleg. Ha az első nap felvennél 3,5 millió diákhitelt az 5 év alatt 385 ezret kamatozna, mivel te folyamatosan veszed fel így sokkal kevesebb a kamat még ennél 5 év alatt 35ö ezer per félév esetén.
2019. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!