Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldön vállalok munkát...

Ha külföldön vállalok munkát akkor nyitnom kell egy külföldi bankszámlát, jogy arra kapjam a fizetésem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kötelező, de célszerűbb mint egy otthoni.
2019. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Legtöbb országban elvárás a bankszámla megnyitása, mert nem fogják a fizetésedet plusz költségekért magyar számlára utalni. De ez miért gond? Ingyenes a számlanyitás. Legalábbis Angliában.
2019. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb ideig szeretnél maradni, igazolni kell a lakhelyedet és a címedet valamivel. erre a legmegfelelőbb a bankszámla, mert az elég hivatalos. Angliában ingyenes a számlafenntartás, az utalás és a (a legtöbb automatánál) a készpénzfelvétel is. Otthon vagyonokat kérnek el azért, hogy a mi pénzünket használják! Az angolok fel sem fogják agyilag, hogyan működhet ez nálunk.
2019. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es azért utalják OUR-ba a béreket és nem Sepaba. De kötelezni nem köteleztek még sehol helyi bankszámlára pedig jó pár országban megfordultam már. Itthonira mind utalt, igaz az our utalási ktg miatt nekem az nem érte meg pláne ha ft számla volt/ váltási árfolyam/ .Az euro meg a kp felvét miatt itthon. Egy cég volt viszont aki maga biztosította a számlát és a kártyát ráadásul ezt ingyen fent is lehet tartani 5 különböző devizanemes ibannal.
2019. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
második vagyok. Akkor te nem éltél 1 napot sem Angliában. Itt elvárják az angol bankszámlát, és nem érdekli őket, hogy nem kötelező. Nekik az. Tudom kint élek 12 éve, van tapasztalatom.
2019. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Angliai munkát végül nem vállaltam el, de felvételin ott sem kötötték ki ezt külön. Svájc, Ciprus, Málta viszont egyik helyen sem volt helyi bankszámla kötelezvény 10 év alatt, ugyanúgy utaltak az itthoni forintra ( ha a családnak kellett) , vagy devizára our utalással, így a teljes költség levonódott az utalt összegből a számlámon.


A svájci vezette be 5-6 éve kb, hogy Leopayre kapjuk a fizetést. A ciprusi még tavaly év elején is a forintra utalt.

2019. jan. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Illetve Hollandia, Ausztria meg Németország maradt le, utóbbinál pl. Sim kártyát is csak cím igazolással tudtam venni, de oda is elég volt a címet megadni, meg a magyar Passport. Hollandiában, Ausztriában már kellett volna az állandó lakhely igazolás, de az meg független attól, hogy helyi vagy más országbeli az iban.
2019. jan. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Angliában tényleg angol bankszámla kell, nem fogadnak el semmi mást. Én 6 éve vagyok kint. Volt olyan ismerősöm, akinek közös bankszámlája volt a testvérével, hát azt nagy nehezen sikerült elfogadtatni. Lévén, hogy egy helyen dolgoztak. Szóval itt nincs mentség. És itt ugye maradt a £, nem használnak Eurót.

2019. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az lehet hogy Angliában így van,ahogy most mindketten azt mondjátok, bár mondom más - évente van hogy 10-12 EU tagországban is dolgozunk és környezőekben pl. Szerbia, Svájc, vezénylés szerint - országokban ezt én még nem tapasztaltam. És igen az a szívás, amikor váltani kell a devizanemek között. Szerintem részben ezért kaptuk a cégtől mi is ezt a számlát. Rosszul mondtam nem 5, hanem 10 féle currencies (EUR,USD,CHF,GBP,HRK,PLZ,stb.) meg ibanos. Számlák közti díjmentes átvezetéssel a banki költségek minimalizálása miatt.
2019. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anglia más világ. 11 éve élek kint, és amikor kijöttem már uniós ország voltunk. Ugye ezt azt jelenti, hogy minden uniós országban elég a személyi igazolvány azzal is lehet boldogulni. Nos Angliában nem. Én amikor kijöttem bár volt útlevelem, személyivel mentem bankszámlát nyitni. Elzavartak, hogy mi ez? ez érvénytelen, nem fogadhatják el. Elmagyaráztuk a hölgynek, hogy a törvény szerint el kell fogadniuk, mert uniós állampolgárok vagyunk mi is. Nem hitte el. Felhívta a bevándorlásiakat, hogy megkérdezze Magyarország tényleg uniós. Hiába mondták, hogy igen, a személyit mégsem fogadta el. Szóval így megy ez. Amit nem tudnak azt csípőből elutasítanak. Hiába magyaráznád meg neki, hogy akár magyar számlára is utalhatna fizetést, lesz aki azt mondja, hogy a déli sarkra nem küld pénzt, mert ugye fingja nincs merre van Magyarország.
2019. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!