Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel: vélemények, tapaszt...

Diákhitel: vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdemes felvenni? Nehéz visszafizetni? Mikor kell elkezdeni a törlesztést? Véleményeket várok, egymás szapulása nélkül.
2008. nov. 8. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőm főiskolára jár (szociális munkás),felvette a diákhitelt:Ha jól tudom,a suli elvégzését követő 2 évben kell megkezdenie a visszatörlesztést,de azért érdeklődd meg illetékes(ebb) helyekről.

Saját véleményem az,hogy csak akkor érdemes felvenni,ha tényleg el tudsz helyezkedni az iskola elvégzését követően,mert a kamatok - sztem - ugyanúgy peregnek,mint más hiteleknél.Egyébiránt egy jó lehetőségnek tartom,és nem osztom azok nézeteit,akik azt tartják,hogy nem érdemes "eladósodva" kezdeni az Életet.A hitelek,kölcsönök,egyéb pénzfelvételek már olyan megszokott dolgok,mint az,hogy az ember,míg pályakezdő,nyilván kevesebb fizetést kap.A visszafizetéses időszakok miatt nyilván több lesz a kiadásod/hó,de megéri "befektetni",ha hosszútávra tervezel.

2008. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mind az 5 évre felvettem a diákhitelt, mert enélkül nem tudtam volna végigcsinálni az egyetemet. Konkrétan az albérletet+rezsit fizettem belőle, meg a kaja egy részét. Anyukám annyit nem tudott volna segíteni anyagilag, hogy ezekre is ő adja a pénzt.

Ha emiatt szeretnéd felvenni, akkor vedd fel, mert inkább később fizess, de szerintem csak könnyebb diplomával elhelyezkedni, mint anélkül.

Viszont ismerek olyat, aki aki azért vette fel, hogy több pénzt tudjon elszórakozni és ruhára költeni, na ezért nem éri meg! Inkább legyen kevesebb ruhád, csecsebecséd, stb., de emiatt ne legyen adósságod!

Nekem még ez a félév van hátra az egyetemből, ez már a 11.ik félév, erre nem jár már diákhitel, viszont fizetni sem kell addig, amiíg nem fejezem be a sulit. Január 31-ig van hallgatói jogviszonyom, gondolom akkor februártól kell elkezdeni törleszteni, de ebben nem vagyok biztos.

2008. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is felvettem a hitelt, maximális összeget. Még nem kellett elkezdenem törleszteni. Kénytelen voltam felvenni, mert másképp nem tudnék tanulni. De szerintem még mindig ez a legjobb pénzforrás, ha már muszáj valamilyen hitelhez folyamodni.

A suli elvégzése után 3 hónappal kell elkezdeni törleszteni. Ha nincs munkád, akkor nem kell törleszteni, nem úgy, mint más hiteleknél.

De a diákhitel.hu honlapon minden kérdésedre találsz választ.

2008. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mikor bevezették vettem fel 1 évig. Vagyis az utolsó évemre a főiskolán. Amint megszűnik a hallgatói jogviszonyod el kell kezdeni a visszafizetést függetlenül attól,hogy keresel-e vagy sem. Az első 3 évben a mindenkori minimálbér 6%-át kell fizetni havonta. Ha nem találsz munkát nem érdekli a diákhitel központot fizetni kell. Azt hiszem 2007 óta most már erre az esetre is lehet kérni a törlesztés felfüggesztését és kamattámogatást. A kamattámogatás azt jelenti,hogy amíg nem keresel: TGYÁS, GYED, GYES idejére ( míg volt sorkatonaság akkor arra) illetve talán most már a munkanélküliség esetén is. Szóval amíg nincs kereseted nem kell fizetni illetve nem számolnak kamatot. Ezt papíron kell kérvényezni és az átfutási idő 3-4 hónap addig fizetni kell,amíg meg nem jön a határozat arról,hogy ezen idő alatt nem kell fizetni.

Szóval kicsit gázos ez a része.

2008. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia! én két évre vettem fel. a suli befejeztét követően be kell jelentened a diákhitel központhoz, hogy befejezted a tanulmányokat. és a suli befejezésétől számítva a negyedik hónaptól kell elkezdened törleszteni a pénzt. van a diákhitelközpont weblapján egy nyomtatvány, amit ki kell tölteni, visszaküldeni és kapod a levelet, hogy mennyit kell fizetned minden hónap 5ig. :( remélem, hogy segítettem.
2008. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Engem is érdekel a dolog, ezért utána is néztem. Azt jó tudni, hogy az Orbán kormány alatt, nem volt a diákhitelen kamat, de sajnos már bevezették ide is, ami tudomásom szerint, 9,5 %. A lényege az egésznek az, hogy az iskola befejeztével, akár van állásod akár nem, alapeseten el kell kezdeni a visszatörlesztést, ami ha nincs munkád a mindenkori minimálbér 6%-a, ha jobban fizető állásod van akkor pedig annak a 6%-a. Ez a minimum, de ha tud az ember, érdemes többet fizetni, hogy minél hamarabb lecsengjen, mert a kamat ugye megy rá.


Én nem szorulok rá a diákhitelre, mert a szüleim a tanulást fizetik, de még is felveszem, mert én ezt befektetésnek veszem. Nem elköteni akarom, hanem gyűjteni. Mivel levelezőre megyek, és ez mindenképp költségtérítéses, így fel tudok venni havi 50 000 Ft-ot, amir kérhetek félévenként 1 összegben. Ha a suli első 2 évében ezt félreteszem, az 1 millió, amiből már tudok venni egy garázst, ami 8-10 ezer forintot hoz nekem havonta. Utána még van 3 félévem, ami még 750 000, ehhez hozzámegy az addig a garázsból szerzett pénz és mikor végzek, lesz 1 diplomám, 2 garázsom! Csak a két garázsból 16-20 ezer forintot nyerek, amiből visszatörlesztem a diákhitelt, és marad 2 db kb 1-1 milliót érő garászom, amit kiadhatok vagy ha már kell valamire a pénz eladhatom.


Szerintem az ilyen felhasználása a diákhitelnek a legjobb, mert ez az egyetlen olyan hitel Magyarországon, aminek a törlesztésére ráérsz.


Remélem segítettem.

2008. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


A helyzet az, hogy nekem mindenkepp fel kell majd vennem a diakhitelt, mert a szuleim nem nagyon tudnak tamogatni anyagilag a felmerulo koltsegekben (koli, utikoltseg, tankonyvek..).


Szoval muszaj lesz, de felek, hogy mibol fogom torleszteni. Bolcsesz leszek, ehhez van affinitasom, valoszinuleg sajnos nem fognak kapkodni utanam a munkaltatok. :(

2008. nov. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!