Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 3 millió Ft önerővel kapható...

3 millió Ft önerővel kapható lakáshitel?

Figyelt kérdés

A párommal sürgősen szeretnénk külön költözni a szüleitől. A legkisebb, 1 szobás kis lyuk is tökéletes lenne számunkra kezdetben, csak mehessünk. Van esélyünk, hogy ennyi önerővel kapunk hitelt?

Egyéb infó: 22 évesek vagyunk, 1 éve van munkaviszonyunk ugyanannál a cégnél, összesen a keresetünk kb. 350.000 ft.



2019. febr. 2. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az önerő számít, hanem az is, mennyi hitelt akartok felvenni. 20 milliós házra pl. kevés a 3 millió önerő.
2019. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kérem, hozzáértő emberek válaszoljanak, trollok kíméljenek. Nekünk ez nagyon fontos.
2019. febr. 2. 21:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi hitelt akartok? Hol az ingatlan?
2019. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Konkrét lakást még nem néztünk ki, ezért pontos árat se tudok mondani. De 10-15 millió Ft körüli áron lehet itt, Mosonmagyaróváron ilyen kis lakásokat venni, ahogy néztem.
2019. febr. 2. 21:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne itt, bankban érdeklődj. Kaphattok hitelt, de nagyon nagy eltérések vannak. Sajnos a jövedelem elég alacsony, ez behatárolja a lehetőségeket. Januártól szigorodtak a feltételek.
2019. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
10 millió forintos lakóingatlanra jó eséllyel kaptok hitelt, drágábbra több, mint valószínű, hogy nem. Ugyanis az ingatlannak jellenzően maximum 70%-át finanszírozzák a pénzintézetek, a maradék 30%-ot pedig elvárják, hogy önerőként rendelkezésre álljon.
2019. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem vagyok troll (1-es)

Attól, hogy Te nem tudod, hogy a bank max. 80 %-át hitelezi meg a leendő lakásnak/háznak, attól még ez egy létező dolog - tehát nem kell letrollozni azt, aki erre próbál rávilágítani.

De nem csak ez a feltétel, még ezen kívül számos más szempontot is néz a bank.


10 milliós lakáshoz elég lehet az önerő, de 15 millióshoz már nem biztos, mert van, amikor 30 % önerőt kér a bank.

2019. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Vidéki ingatlanoknál a lakáshitelnél 30% önerőt szoktak kérni. 10 milliós háznál az önerő 3 millió. 15 milliós háznál az 4.5 millió. Ha a 10 milliós hitelt nézzük, akkor kell még, hogy legyen pénzetek a házvásárlásnál előforduló egyéb költségekről. pl: ügyvédi költség, és még pár dolog.

Számít, hogy a munkahelyetek határozott vagy határozatlan szerződésű. Számít, hogy mióta van fix állásotok. Számít, hogy mennyi időre akarjátok a hitelt felvenni, és mennyi a keresetetek.

Szerintem menjetek be egy bankba, és kérdezzetek rá. Ingyenes tájékoztatást adnak, és így legalább eltudjátok dönteni hogyan tovább.

2019. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Nem neked szólt a mellékes kiírásom, csak megjegyzésként -mindenkinek szólva- egészítettem ki ezzel a kéréssel a kérdésemet, mert elfelejtettem beleírni a szövegbe.

Ne haragudj, ha félreérthető volt, előbb érkezett a te válaszod, mint az én megjegyzésem.

2019. febr. 2. 21:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. febr. 2. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!