Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakas hitel 6 millio forint?

Lakas hitel 6 millio forint?

Figyelt kérdés
Sziasztok , az lenne a kerdesem hogy vettem nemreg egy ossztatlan kozos tulajdonban levo udvarban (4 lakasos) egy 2 szobas lakast mellet elado meg egy 1 szobas es eleg olcson, ma lehet felvenni 6 millio forint hitelt fix kamattal 3-5evre (5ev a max) ami ugymond nem valtoztatjak a kamatot a megbeszeltek szerint kell fizetni? Pl: 3 eve volt Otpnel egy kb. 75ezer forint havonta es 4 milliot adnak 5evre es semmit nem valtoztatnak ha akarok 2-3 havit fizetek be 1 honapban. Esetleg valaki tud hasonlot? Vagy olyant hitelt ami fix torlesztoreszlettel.?

2017. jún. 24. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Manapság nem csak 5 évre, hanem sokkal hosszabb időre is vannak fix kamatú forint hitelek. Mennyi havi részletet tudnál vállalni? Van már valamilyen hiteled?

Ha megírod, mennyi a nettó jövedelmed, amit folyószámlára kapsz, meg tudom mondani, melyik bank lenne a legjobb választás.

2017. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Nincs" munkam. Jelenleg az ingatlan van amire vennek fel ugymond mert az alberletbe van kiadva. Havi 150 siman kitudnam es azert gondoltam 5 evre hogy nem 10-15evig kell fizessek valamit adig sok minden tortenhet. De az 5 ev szerintem jo lenne es nem "sok" ido es 5ev mulva tiszta lennek. De a legnagyobb baj hogy fix torleto kellene nem hogy 6honap utan megemelik duplara meg ilyen "atvereses" dolgok.
2017. jún. 24. 22:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve letezik olyan hogy pl" 6 Mill. kapuk tegyukfel 10 evre es 6 Millio + 2 Milliot kell ra fizessek. De ha 1 honapban tobb penzem van , tobbet be tudok fizetni ezzel is csokenteni a hitel idejet hogy hamarabb lejarjon?
2017. jún. 24. 22:18
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Igazolható jövedelem nélkül semelyik bank nem adhat hitelt, mert nem engedik a törvények.
2017. jún. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem (csak) a törvények nem engedik, hanem a bank üzletpolitikája. Egy bank nem irgalmas szamaritánusok gyülekezete, hanem profitorientált pénzintézet. Akkor ad hitelt, ha biztosítva látja a megtérülést.
2017. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
09.34-es, pár éve még bankok vígan hiteleztek jövedelem nélküli hiteligénylőknek is, ha a felajánlott ingatlan fedezet bőven elég volt a kockázatuk csökkentésére. Jelen eseten itt is erről lenne szó, hiszen a meglévő és a megvásárolandó lakás együtt lesz fedezet, ráadásul van bérbeadásból is valamiféle bevétel, de ettől függetlenül egyik bank sem fog hitelezni, mert a FAIR bank törvény nem engedi.
2017. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előttem jól írják. Igazolható jövedelem nélkül nincs hitel. A történelemből tanulunk, lásd, amerikában a bankcsődök, amikor mindenki adtak hitelt kb, aki csak kért.
2017. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Èrtem, gondoltam hogy jövedelem nélkül nincs illetve nehezebb de 2 lakás lenne a fedezet ami össz èrtèke 24mill. Ezért gondoltam hogy lehetett volna :)
2017. jún. 25. 19:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Fedezet akkor jon elo, ha nem tudod fizetni. Nos lehet neked 100millio fedezeted, ha 0 jövedelmed van, miből fizeted? Akkor ennyi erővel meg előzze add el a lakast, ha úgymond te "abból akarod fizetni". Mert igazolható jövedelmed nincsen, van 24 millió értékű fedezeted. Miből fogod fizetni a kölcsönt? Semmiből, előveszik a fedezetet. 0 jövedelemmel úgymond mar nem is fedezet, ugyanis csak abból tudod alapbol fizetni a törlesztőt, másból nem.
2017. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alkalmazottak esetén alapfeltétel, hogy legalább 3h munkaviszonya legyen a hiteligénylőnek, amit banki formanyomtatványos Munkáltatói Igazolással, és ha ilyen kevés a munkaviszony, akkor folyószámla kivonatok is kellenek, ahová a munkabér érkezik. (Az OTP még folyószámla kivonatokat sem kér.) Szerintem ezek nem olyan extra, feltételek...
2017. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!