Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megoldható így a felújítási...

Megoldható így a felújítási hitel törlesztése?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításra szeretnénk felvenni 4 milliót. A kalkulátor szerint (k&h) 5 évre 80 ezer/hó lenne. Havi bevételünk 400 ezer, más hitelünk nincs! Mégis tartok ettől a havi 80 ezertől....mi van ha valamelyikünkkel történik valami (munkahelyelvesztés, egészségromlás...halál...bármi) és a másikunk ennyit nem tud fizetni. Ez az össze 10 év futamidővel kb 50ezer lenne/hó. Megoldható-e az, hogy 10 évre szerződök, fizetem a hitelt havi 50 ezerrel és mellette félreteszem a másik 50 ezret havonta. Az 5.év elteltével meg besétálok a bankba és kifizetem a fennmaradt részt (az addig már összegyűjtött összeggel)
2019. febr. 3. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ , 5 év múlva az előtörlesztési költség meg kamatok és a még fennálló tőketartozást fedezi- e az 5 év alatt befektetett, leadózott és a hozzá kapcsolódó egyéb költségek levonásával rendelkezésre álló összeg.
2019. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megoldható. Van, ahol az előtörlesztésért még felszámolnak valamit, de szerintem inkább megéri a biztosra menni, mert ha alacsonyabb törlesztővel vesztek fel és amennyit tudtok félretesztek, abból korántsem lesz akkora gond (semekkora nem lesz :D ), mintha magas a hitel és nem tudod fizetni.
2019. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy jobb biztosra menni és miért is ne, ha ez így megoldható? Mi anno a lakáshitelben döntöttünk így hasonló megfontolásból.

Inkább hosszabb futamidő, alacsonyabb törlesztő, nagyobb megtakarítás és folyamatos előtörlesztgetés. Ha véletlen nem tudunk annyit félretenni valamilyen váratlan élethelyzet miatt, akkor sem kerülünk nagy bajba, max a végtörlesztés csúszik.

2019. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a "valamelyikünkkel történik valami" dolgot akarod megoldani, akkor köss egy hitelfedezeti biztosítást, vagy egy kockázati életbiztosítást. Ajánlom a generalit, vagy ha jár kamatkedvezmény a hiteletekre, akkor a K&H saját biztosítója is jó, bár a kisebb biztosítók nem mindig szeretnek fizetni sajnos.
2019. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Hétfőn megyünk intézkedni a bankba. :)
2019. febr. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!