Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szép napot! Remélem jó helyre...

FTeki kérdése:

Szép napot! Remélem jó helyre írom a kérdést. SZÉP kártyát választottam a juttatások közül, amit a munkáltató kínált, de nem fogadja el a szerződést, miért?

Figyelt kérdés
Meg is kötöttem az egyik bankkal a szerződést a három közül, de a munkáltató nem fogadta el, mivel nem az általa javasolt bankot választottam. Kérdésem a következő lenne: miért utasítja el, mikor ÉN kötöm a szerződést a bankkal és nem a munkáltató? Megteheti, hogy nem fogadja el?

2019. febr. 6. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató leszerződött X bankkal, hogy hozzájuk utalja a pénzt, akkor nem csoda, ha nem akar másik bankkal szerződést kötni, miattad.

Ráadásul nem is egyszer hallom, hogy az OTP Szép kártyán kívül sok helyen nem fogadnak el a szálláshelyek K&H-s vagy MKB-s Szép kártyát.

2019. febr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a cafetria ADHATÓ juttatás, nem kötelező: ha Neked nem tetszik a munkáltató által kijelölt bank, akkor nem kötelező a cafeteria elfogadása :-) (az utolsó része csak poén volt)
2019. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez rendben is lenne. De itt pont az a lényeg, hogy én állok szerződésben a bankkal nem a munkáltató. Ez olyan mintha azt mondaná, hogy amíg nincs számlád az x banknál addig nincs fizu. Vagy kap valamit azért ha oda viszi a munkavállalókat?
2019. febr. 6. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy kap e valamit, nem tudom, de a munkáltató is szerződésben áll a bankkal, és nem fog másiknak utalni.
2019. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez olyan mintha azt mondaná, hogy amíg nincs számlád az x banknál addig nincs fizu"


Nem, ez nem olyan, ugyanis fizetést kötelező adni - cafeteriát meg nem. Jogodban áll nem elfogadni a feltételeket - és akkor nem lesz cafeteriád.


Komolyan mondom, SOHA ne legyen ennél nagyobb bajod az életben! Zárójelben megjegyzem: néhány ember azt hiszem, nincs tisztában vele, hogy milyen jó dolga van: sem amikor vállalkozó voltam, sem állami alkalmazottként nem kaptam cafeteriát :-(

2019. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aaaaaaa válasza:

"Nem, ez nem olyan, ugyanis fizetést kötelező adni - cafeteriát meg nem. Jogodban áll nem elfogadni a feltételeket - és akkor nem lesz cafeteriád."


Fizetést se kötelező elfogadnod... Te olyan okos vagy :) :)

2019. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!