Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az jogszerű, hogy a bank a...

Az jogszerű, hogy a bank a tranzakciós illeték elvonását is megterheli tranzakciós illetékkel?

Figyelt kérdés
Pl. 1.000.000 Ft átutalásának 3.000 Ft lenne a tranzakciós illetéke, de a bank ezt a két tételt összeadja és 1.003.000 Ft után von végül tranzakciós illetéket, 3.009 Ft-ot.

2019. febr. 6. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2019. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked semmi közöd a tranzakciós illetékhez, azt a bank köteles kifizetni az államnak. Persze átháríthatja rád, de attól te még nem tranzakciós illetéket fizetsz, hanem egy díjat a banknak. Amit írsz, az meg abszurd, milyen jogcímen számolna fel a bank azért díjat, hogy ők beszednek tőled egy díjat? Ráadásul a díjat az 1.003.009 forint után is számolhatná, amihez szintén hozzáadja, amire szintén rászámolja, amihez szintén hozzáadja, amihez szintén rászámolja...
2019. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: Abszurd vagy sem, ez történik. Én is tudom, hogy ennek az adónemnek a bank az alanya, nem én, de ettől még ők a kivonaton is PTI, azaz Pénzügyi tranzakciós illetékként tüntetik fel.

Én látok benne logikát, de ettől még nem tudom, jogszerű-e. Hiszen a terheléseim (1.000.000 Ft) után kirótt PTI-t is el kell utalnia a banknak, így az is egy utalás, ami PTI köteles. Tehát ha innen nézzük, érthető is akár, hogy arra is felszámítja a PTI-t. Csakhogy, mivel nem én vagyok az alanya, ezért nem is én utalom el, elvileg. Akkor miért engem terhel a PTI-je?

2019. febr. 6. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem érthető, mert ha így 3009 forintról beszélünk, akkor arra is felszámolhatnák az illetéket és így tovább. Ez a sorozat pedig a végtelenbe tart, tehát akkor kapásból akármennyi pénzt leemelhetnének a számládról, amikor utalsz valamennyit.
2019. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!