Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású hitel...

Szabad felhasználású hitel ingatlan fedezettel, de az ingatlant a hitelből vennénk?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a témában. Eddig albérletben taktunk. Viszont el akarják adni a házat a fejünk felől, és ezért szeretnénk megvenni.

Már most lakáshitelt nem tudok felvenni, mert nincs annyi önerőnk. Viszont önerőnek személyi hitelt nem szeretnék fel venni mert a két hitel majdnem 90 ezer lenne az meg sok. Igaz ketten kapunk 300-350.ezret. De akkor is sokkalom a 90 ezret.

Hozzá kell tennem ezek a számok mint a netes kalkulátor eredményei, a bankba a munkám miatt csak jövőhét vége fele tudok bemenni.

Most találtam egy olyan szabad felhasználású személyi hitelt ami ingatlan fedezettel olyan 60 ezerre jönne ki/hó.

Az a bökkenő hogy nem tudom hogy az megoldható e hogy abból veszem meg a házat és úgy tetettem rá az ingatlan fedezetett.

Valaki hátha okosabb nálam ebben a témában.

Igazaból most nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi is lesz.

Szerencsére nyárig van időnk elintézni de az magyon hamar itt lesz.



#bank #hitel #Szabad felhasználasú személyi kölcsön #ingatlan fedezet
2019. febr. 8. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

"szabad felhasználású személyi hitelt ami ingatlan fedezettel"


Nos, amit Te mondasz, az a jelzáloghitel, de ezt csak meglévő, saját tulajdonodban lévő ingatlan fedezetre lehet felvenni - úgyhogy ez az út nem járható.

Inkább próbáljatok meg másik albérletet keresni, mert a kereset 300 ezerre a 90 ezer ft hitel tényleg nagyon sok. Már csak azért is, mert ha egyikőtök keresete kiesik, máris nem tudnátok fizetni a hitelt.

Nem tudnátok szülőkhöz menni 1-2 évre, amíg megspóroltok egy kis önerőre valót?

2019. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

"az megoldható e hogy abból veszem meg a házat és úgy tetettem rá az ingatlan fedezetett."


Nem, mert amíg nincs a tulajdonodban az ingatlan, addig nem kapsz rá hitelt.

2019. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,

Hát most kicsit szomorú vagyok.

Sajnos nem opció, hogy szülőkhőz vissza menjünk.

Akkor keresünk valami mást :(

Még egyszer köszönöm :)

2019. febr. 8. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
És mennyi most az albérlet?
2019. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elképzelésed és a számításod számomra eléggé zavaros, mert egy lakáshitel mindig olcsóbb, mint egy szabad felhasználású jelzáloghitel, de amit tervezel, az banki szempontból megoldhatatlan. Szerintem Te ott tévedsz, hogy nem számolsz azzal a lehetőséggel, hogy elsősorban lakáshitelt kell igényelni és csak a hiányzó részt kell kipótolni személyi kölcsönnel.

Azt javaslom, írd le konkrétan, hogy mennyi a vételár, ehhez rendelkeztek-e bármennyi önerővel és hol van ez a lakás? Ezek alapján én meg tudom mondani, hogyan lehetne megvenni a legkedvezőbb megoldással ezt a lakást.

2019. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt leírtam hogy önerőnk nincs.

Jelen pillanatban 30 ezer az alberlet.

Falun lakunk a horvát harát közeleben.

Kb 5 millió a ház.

A lényege az az egésznek hogy ahol mi most lakunk úgy egyeztünk meg a tulajjal hogy én 30 ezret adok + rezsi. Ő az 30 ezerrel ki fizeti a hitelét ami a házon van.

Ők anno szocpolra vették fel a hitelt 30 évre ebből még 18 van vissza nekik. Ám 6 éve kint élnnek külföldön és nem is akarnak haza jönni.

Azért szeretnék eladni a házat mert nem szeretnenek tovább magyar állatpolgárok lenni.

Azzal hogy mi itt lakunk tulajdon képpen ő éli kint a saját kis életét mi pedig fizetjük a részletét. A lényeg ennyi.


Azt hogy lakás hitelt vegyek fel és az önerőt pótoljam személyi hitelből. Erről olvastam egy cikket a neten hogy nem éppen éri meg.

Mivel így a 2re sokkal többet fizetnék.

Mivel a ha felveszem a személyi hitelt és utána kérem a lakás hitelt akkor a bank már látni fogja hogy nekem van személyi hitelem és más kamatokat számol fel. Mivel a bank már úgymond kockázati tényezővel számol, mivel 2 hitelem van.

Így ahogy számoltam kb. 90 ezerre jönne ki. Az meg tényleg sok.

Azt nem tudom bevállani, mert fix a munka helye a férjemnek meg nekem is, de soha nem lehet tudni.

2019. febr. 9. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Többek között ott is megbukik a történet, hogy 5 milliós házra nem adnak 5 millió hitelt semmilyen konstrukcióban.
2019. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elkezdesz gyűjteni önerőt és ha ez megszűnik közben akkor kiveszel másik albérletet 30-40-ért.


Esetleg ezektől is megveheted részletre a mostani házat, bank nélkül.

2019. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, bár az nekem is eszembe jutott, de az nem működik, hogy a tulajtól megveszik a házat bank nélkül, mert ezt írja a kérdező:


"Ők anno szocpolra vették fel a hitelt 30 évre ebből még 18 van vissza nekik. ...


Azért szeretnék eladni a házat mert nem szeretnenek tovább magyar állatpolgárok lenni."


Szóval a bankot nem lehet kihagyni belőle.

Esetleg megpróbálhatnátok hitel átvállalást, de szerintem a szocpol miatt az sem járható út :-(

2019. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!