Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van erre valami megoldás?...

Van erre valami megoldás? Adott egy kb.23 millió ft értékű ingatlan, amit el lehetne adni (tehermentes) és szeretnénk venni egy 13 millió ft-ost - de KÜLFÖLDÖN. Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval van egy nagyobb értékű ingatlan, a külföldi, megvásárolandó ingatlan kb. 10 millióval kisebb értékű, bőven kijönne ebből a lakásból. DE!! tudom, ugyan, hogy van áthidaló kölcsön, de ha jól tudom, akkor az csak belföldön megvásárolt ingatlanfedezettel együtt megy (ezt lehet, nem jól tudom)

Nehezítő tényezők, hogy:

- a lakás min. fél év múlva adható el (bár valószínűleg hamar lenne vevő, de más okok miatt még nem kiköltözhető)

- bár évek óta rendes, bejelentett munkám volt, de most épp semmilyen jövedelmem nincs, mert valószínűleg leszázalékolnak

- a lakásban élő másik felnőtt dolgozik ugyan, de nagyon fiatal és csak 3 hónapos munkaviszonya van - ami sehol nem elegendő egy 15 milliós kölcsön felvételéhez.

A banki feltételeket elolvastam, neten keresgéltem, de valamelyik feltételnek sehol nem felelünk meg - ahogy én kivettem ezekből a hivatalos nyelvezetekből :-)

Tudom, nem egyszerű a kérdés, de hátha Ti tudtok valamit :-) Előre is köszi.



2018. nov. 26. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A 3h munkaviszony elég egy szabadfelhasználású jelzáloghitelhez, de az adható hitelösszeg a jövedelem nagyságától függ. Az eladandó ingatlan

megfelel fedezetnek.

2018. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Hát, sajnos a jövedelem nem valami fényes - nettó 150. mint a fentiekből kiderül, mi nem is "klasszikus" hitelt szeretnénk felvenni, szóval nem eladósodni, stb, hanem csak egy átmeneti kölcsön kellene, amivel esetleg meg tudjuk venni a külföldi ingatlant.
2018. nov. 26. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:

A "nem klasszikus" áthidaló hiteleknél is ugyanúgy alapfeltétel a megfelelő jövedelem, de mivel azt külföldi ingatlan megvásárlásához nem adják a bankok, így marad a klasszikus hitel, amit szintén fel lehet venni átmeneti jelleggel. Azt kell kiszámolni, hogy megéri-e kifizetni a hiteligényléskor esedékes kezdeti költségeket, a végtörlesztésig esedékes havi kamatokat és a lezárási díjat? A költségek bankonként eltérőek. A a 150E nettó elég kevés a 15M Ft hitelhez, jó lenne egy adóstárs is, de érdemes egy kicsit számolgatni, mert nem szerintem lehetetlen.

Ha kéred privátban, akkor segítek.

2018. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

bocsi az elírásokért:)


Namééégegyszer:


Szerintem nem lehetetlen 150E nettóval szabad felhasználású jelzáloghitelt igényelni átmeneti jelleggel, de a 15M necces.

2018. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Külföldi ingatlanra nem fogsz hitelt kapni. Jövedelem nélkül pláne.
2018. nov. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Ezt én is tudom, hiszen már a kérdésemben is benne van, hogy szerintem sem nagyon van megoldás.


#4

Köszi a választ. Hát igen, épp ma olvastam egy cikket, amiben leírják, hogy nettó 150 ezerre, 20 évre felvéve is csak 11 millió lehetne a végösszeg - bár ez a klasszikus lakáshitel esetére vonatkozott.

Itt azért nálunk elég jó fedezet lenne ez a lakás :-)

2018. nov. 28. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:

A fedezet csak az egyik feltétel, ettől függetlenül meg kell felelni a jövedelem elvárásoknak is. Teljesen mindegy, hogy hagyományos lakáshitel, vagy áthidalóról van szó, ugyanazok a jövedelem elvárások, ráadásul nem tisztán matematikai alapon működnek ezek a dolgok, hiszen ha ilyen egyszerű lenne, nem tartana hetekig egy hitelbírálat.

Nálatok igen sok gyenge paraméter is van: Fiatal, egyedülálló, pár hónapos munkaviszony, alacsony jövedelem. Az egyetlen erősség az ingatlan fedezet. Kellene még egy adóstárs, akár idős is jó, akkor van esély (ez a munkám).

2018. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Kellene még egy adóstárs, akár idős is jó, akkor van esély "


Hát értem én, de mit csináljak, ha nov. 5-én megszűnt a munkaviszonyom és jelenleg leszázalékolás alatt állok? - abból jan. közepe-végénél hamarabb nem lesz határozat - se pénz. Addig meg simán elviszik - szerintem - azt a lakást, mert jó áron van.

No mindegy, akkor elengedem ezt... :-(

2018. nov. 29. 07:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs más családtag, aki szóba jöhet, mint adóstárs?
2018. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs.
2018. nov. 29. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!