Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Javaslatokat szeretnék kérni,...

Javaslatokat szeretnék kérni, hol lenne a legjobb? (Szeged)

Figyelt kérdés
Szeretnénk elkezdeni gyűjtögetni lakásra.persze ugyis hitel lesz belőle,ezért olyan bankba szeretnénk,ahol utána ha megvan az önerő adnak jelzáloghitelt is.Kezdetnek 100.000 és ugy lehetne-e hogy folyamatosan tennénk rá előre nem meghatározott összegeket.Hová lenne érdemes betenni a pénzt?
2010. júl. 1. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre pl kiválóan alkalmas a Fundamenta lakáskassza. Az ott összegyűjtött pénzt beszámítják Önerőnek. Havi 20.000Ft megtakarítás mellett év végén hozzátesznek neked 72.000Ft állami támogatást is, ha lakáscélra gyüjtögetsz. Vannak bizonyos szabályok, korlátozások, amiket érdemes előre áttanulmányozni, mielőtt kötsz egy ilyen szerződést, de ha valóban lakást szeretnél pár éven belül és össze is tudod az önerőre szedni a pénzt, akkor ez jó megoldás. Ezen kívül még érdemes annál a banknál is gyűjtögetni pénzt, ahová pl a béred érkezik, de bárhol máshol is összerakhatsz valamennyit. Erre azért van szükség, mert egy lakásvásárlásnál mindig lesznek olyan költségek, amiket kp-ban kell kifizetni és az is lehet, hogy a lakáskasszában összerakott tőkét ki kell pótolni, hogy meglegyen az önerőd. Sok sikert kívánok!


Egy hiteltanácsadó.

2010. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezeket mind tudom,pontosan ezért szeretnénk elkezdeni.Fundamentát nem szeretnénk.csak egy számlát vagy valamit amire gyűtögethetnénk,mint ahogyan leírtam egy olyan intézménynél ahonnét később tudunk még lakásra jelzáloghitelt felvenni.
2010. júl. 1. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Előre senki nem tudja neked megmondani, hogy melyik banknál lesznek számodra kedvező hitelek x év múlva, amikorra összegyűlik az önerő és hogy akkor milyen hitelezési szabályok lesznek. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hol gyűjtöd a pénzt, az a lényeg, hogy gyűjtögess.

Mivel a lakáskassza szerződések hozama 4 éves futamidővel számolva kb 11%, ennél jobb megtakarítási formát nem tudok neked ajánlani, ami biztonságos, ráadásul jelenleg csak náluk lehet igényelni támogatott forint hitelt használt lakásra. A bankbetétek kis összegű megtakarításoknál most csak 0,5-3%-ot hoznak, az egyéb befektetések meg kockázatosak, illetve min 10 éves a futamidejük, így jobb ötletem nincs, mint a lakáskassza.


Mi az, ami miatt nem szimpatikus a lakáskassza? Érdekelne a véleményed.

2010. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor az Axa bankot ajánlom. Mi legalábbis ott gyűjtöttünk. Nincs számlavezetési díj és folyamatosan (ha keveset is, de) kamatozik az összeg. Le is tudok kötni belőle ha összegyűlik annyi. Annyi gond van vele (illetve nem tudom, hogy most van-e de régen volt mikor még ELLA bank volt), hogy nincs bankfiók, tehát csak úgy tudsz levenni róla pénzt ha igényelsz bankkártyát vagy internetes banki szolgáltatást és ha összegyűlt a megfelelő összeg, akkor átutalod a folyószámládra. Bár nekünk ez volt a lehető legjobb megoldás, mivel bankkártya híján nem tudtunk levenni róla csak együtt a párommal (az ő telefonjára jött az ellenörző kód én meg tudtam a jelszót), így mindig lebeszéltük egymást, amikor hozzá akartunk nyúlni. Nem mondom, hogy ez a legjobb, de érdemes lehet megnézni.
2010. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
eddíg az utolsó a legszimpatikusabb nekem.köszönöm a válaszod.
2010. júl. 1. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Az AXA bankban nincs mód lekötésekre. Csak nagyobb összegű betéteknél (VIP betéti számla több millió Ft esetén) fizet magas kamatot, minden más esetben az összes többi banknál kisebb kamatokat fizet.


Az AXA bankszámla azoknak való, akik havi szinten aktívan használják a számlájukat, sokat utalnak róla többfelé (ez ingyenes) nagy a pénzmozgásuk és nem tudnak előre még 2-3 hónapra se meghatározni pontos időt, hogy mikor kellhet a pénz, ezért nem szeretnék lekötni a rajta lévő összeget még hónapokra se.


Megtakarítási számlának nem ajánlanám pont az alacsony kamatai miatt.


Egy hiteltanácsadó

2010. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak, most néztem utána. Mi már egy ideje nem használjuk a számlát, így nem is foglalkoztam azzal, hogy az ELLA-t felvásárolta az Axa bank. Úgy tűnik minden úgy van, ahogy a hiteltanácsadó írta, az Axa bank már nem olyan kedvező mint az ELLA volt. :-( Azért én javaslom, hogy nézz körül itt:


[link]

2010. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!