Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A nyugdíj folyósítást lehet...

A nyugdíj folyósítást lehet kérni nem tulajdonolt számlára is valahogy? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Édesanyám, a történet szempontjából tényleg teljesen irreleváns, de amúgy jogos indokkal meg akarja szüntetni a bankszámláját. (Ne ezt firtassuk, a kérdés nem ez, ezt csak fogadjuk el.)


A nyugdíjfolyósító információ szerint csak olyan számlára utalják ki a pénzt, aminek a nyugdíjas a tulajdonosa, vagy társtulajdonosa. Viszont szintén irreleváns dolgok miatt az én számlámra (fia) szeretnénk, ha kerülne a nyugdíja. Az én számlámnak ő nem társtulajdonosa.


Ha csak megadja az én számlaszámom, és nyilatkozza, hogy társtulajdonos, akkor ez kibukhat valahol és lehet gond, vagy ennyire azért nem néznek utána?


(Nyugalom, nem akarom lenyúlni édesanyám nyudíját, tud róla. De, valószínűleg úgyis mindenki ennél ragadna le, a lényeg röviden, hogy két számla felesleges, és nekem kedvezőbb a számlavezetés, mint neki. Kb. ennyi. Meg annak a pár ezer forintnak tényleg kár sok pénzért vezetett számlát fenntartani, el van a fizetésem mellett az enyémen. De, most ne ezt próbáljuk oldani, hanem, hogy ha nyilatkozza, hogy társtulajdonos nálam, akkor fog-e jönni a nyudíj, vagy ennek utána néznek?)



2019. febr. 11. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint akkor bukta a dolog, amikor az utalást "töltik". Ugyanis a számla tulajdonosának nevét írják rá az utalandó összeg mellett.

A bank pedig lehet, hogy visszautasítja, mondván rossz név szerepel az utaláson, annak a számlának nem Ő a tulajdonosa.


Én a fizetésem kértem Anyám számlájára, de a "kérvényemben" jeleztem, hogy ki a tényleges tulajdonos, kinek a nevére indítsák az utalást. Ott nem volt gond, írásba adtam, vállaltam érte a felelősséget. Egy nyugdíj utalásnál nem biztos, hogy van választási lehetőséged.


Telefonon kérdezd meg, hogy ha írásban így nyilatkozik Anyukád, akkor megoldható-e a helyzet.

2019. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adott esetben a te bankodnál lehet kérni a számla módosítását, hogy kettötök nevére szóljon, azaz társtulajodonosok legyetek. A te számládra nem fogják a nyugdíjat folyósítani, csak bemondásra!
2019. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is bemondásra kérném, hanem a hivatalos kérvényen. :)

Csak ott nyilatkozni kell, hogy tulajdonos, vagy társtulajdonos.


Viszont én sem akarom társtulajdonosnak édesanyámat, mert a bankban határozottan megmondták, hogy ebben az esetben bárminemű, nagyobbb volumenű dolgot akarok intézni, neki is jelen kell lenni. Tehát, most banki ügyintézéshez mégsem szeretném berángagni mindig édesanyámat biodíszletnek. :-\

2019. febr. 11. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem társtulajdonos, akkor nem nyilatkozhatja azt, mert az jogellenes.

Másrészt kérdezz utána a bankban, mert kétféle tártulajodnos rendszer van, az "X ÉS Y", amikor tényleg mindenhez mienkettö beleegyezése kell, meg az "X VAGY Y", ebben az esetben mindenki egyedül is döntet bármiben - viszont ez lehet sok esetben a hátránya is.

2019. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nyugdíjat csak a nyugdíjas személy számlájára utalnak!Pl fizetést igen!De érthető!Vagy postán kell kérni,oda is kell az azonos cím v meghatalmazás!
2019. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!