Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire számíthat az ember, aki...

Mire számíthat az ember, aki visszaélt a bankkártyámmal?

Figyelt kérdés

Tegnap este ellopták/elhagytam a pénztárcám, minden iratommal, bankkártyával. Voltam olyan hülye, hogy a pin kód a tárcámban volt, mivel nem rég csináltattam, és az istenért sem bírtam megjegyezni.

A kártyám szerencsére mínuszban volt, mert levonták a havi számlavezetési díjat.

Viszont valaki lekérdezte az egyenlegem. A feljelentést megtettük. (Azért nem is tiltottam a kártyámat, mert reméltem, hogy nem hagytam el, csak máshova tettem/ vagy legalább ha valaki használni próbálja, kiderül, hogy ki)


2019. febr. 15. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Lecsukják. Ha találsz valamit vissza kell juttatnod a gazdájának, különben ugyan olyan lopás, mintha a kezedből vette volna ki. Ha te mindent megtettél ennek érdekében és így se jelentkezett érte a tulaj 1 évig, akkor lesz csak hivatalosan is a tiéd a talált tárgy.
2019. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van esély arra, hogy megtalálják az elkövetőt?
2019. febr. 15. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
szinte semmi. Főleg, mert nem is nagyon fogják keresni, lévén nem történt még csak anyagi kár sem, a rendőrség le fogja zárni a nyomozást anélkül, hogy két fűszálat keresztbe tettek volna.
2019. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs anyagi kár, és a kártya nem is a te tulajdonod, hanem a kibocsátó banké. Egyébként az ATM-eknél lehetőséged van a PIN kódod megváltoztatására. Javaslom, hogy kártya aktiváláskor (pl.: ATM authorizáció, változtass egyből PIN-t valami olyan kódra, amit megjegyzel/Tárold a mobilodban a kódot)
2019. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, és a banki ASZF-ek kifejezetten rád hárítják a kártya fraud felelősségét, ha a PIN kódot a kártya mellett tárolod, így nem is nagyon ugrabugrálnék a helyedben.


Pl.: Gránit bankkártya hirdetmény:

3.1.2. A Kártyabirtokos köteles a PIN kódot titkosan kezelni, annak biztonságban tartása érdekében az adott

helyzetben általában elvárható magatartást tanúsítani. A Kártyabirtokos ezen kötelezettsége

szándékos vagy súlyosan gondatlan megszegéséből eredő károkért a Bankot nem terheli felelősség.

3.1.3. A PIN kódot tartalmazó kártyát a kód megjegyzése után azonnal meg kell semmisíteni. Amennyiben a

PIN kódot tartalmazó kártyát a Kártyabirtokos nem semmisíti meg, köteles azt a Bankkártyától

teljesen elkülönítve tárolni. A Kártyabirtokos súlyosan gondatlan magatartásának minősül, ha a PIN

kód illetéktelen személy tudomására jut.

3.1.4. A Kártyabirtokos köteles mindent megtenni annak érdekében, hogy a Bankkártya illetve a PIN kód

adataihoz senki ne férhessen hozzá. Amennyiben illetéktelen személy tudomására jutnak a fenti

adatok a Kártyabirtokos köteles haladéktalanul jelenteni, és a Bankkártyát letiltatni a jelen Bankkártya

ÁSZF-ben foglaltak szerint.


14.7. A PIN kód nem megfelelő kezelése, és a III. 16. pontban nevesített valamennyi magatartás tanúsítása

súlyos gondatlanságnak minősül, az abból eredő károkért a Bank nem felel.


Szándékos, súlyosan gondatlan magatartás:

e. a PIN kódot ráírja a Bankkártyára, vagy a feljegyzett PIN kódot a Bankkártyával együtt tárolja;

2019. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lopás miatt elkezdték körözni az illetőt.
2019. márc. 18. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!