Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire vonatkozhat? (bövebben lent)

Mire vonatkozhat? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Otp junior kártyám van. Annak a kártyának a tulajdonosa akié a "fö számla" (nem tudom, mi a pontos neve, szóval akié alatt van az enyém) alapvetöen nem látja a költekezéseimet sem az egyenlegemet. (nagynénim).


Szerdára van idöpontja, mert hívták az Otp-böl, hogy látják, hogy nagyobb összeg van a számláján lekötetlenül. (Az ö számláján 100-150E. ft van, az enyémen 300 körül. ) Ilyenkor ez a hívás vonatkozhat az én számlám tartalmára, vagy ahoz nélkülem nem fér hozzá?


Elölre is köszönöm a segítséget.



2019. febr. 17. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Szerdára van idöpontja, mert hívták az Otp-böl, hogy látják, hogy nagyobb összeg van a számláján lekötetlenül. (Az ö számláján 100-150E. ft van, az enyémen 300 körül. )"


wtf? Ezt nem értem. Nagy összeg?! Ez 1-2 havi fizetés. Aprópénz. :D

2019. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én se értem, az én lányomnak is több pénze van ennél, mégse kaptunk semmit. De mivel kiskorú vagy, gondolom valami köze csak van valakinek a családból, elvégre számlanyitásnál is ott kellett hogy legyen.
2019. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

én sem értem. Mi minösül nagyobb összegnek ilyen esetben?

azt tudom, hogy ez valami féle tanácsadás, hogy mihez kezdhetne a számláján levö pénzzel


Igazából az a kérdés, hogy hívhatták-e az enyém miatt? (nem tudja, mekkora összeg van rajta, és azt szeretném, hogy ez így is maradjon)

2019. febr. 17. 09:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már kiskorú, de amikor ezt a számlámat nyitottuk, még az voltam és mivel nem járt le, még használom, amíg lehet
2019. febr. 17. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivan?

Ha az ő számlája, akkor ő minimum rendelkező rajta, te pedig maximum rendelkező lehetsz. Miért nem nyitsz saját számlát?

2019. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

mert még 4 hónapig érvényes, és tervben van, de még nem döntöttem el, hogy hol szeretnék.


De ahhoz hogy hozzá férjen, szüksége van a jelszavamra és a pin-re? (mert azokat meg nem tudja)

2019. febr. 17. 10:04
 7/12 anonim ***** válasza:

"mert még 4 hónapig érvényes, és tervben van, de még nem döntöttem el, hogy hol szeretnék."


Érvényességi ideje max a bankkártyának van, a bankszámla ugyan úgy él tovább. A kártya lejártával pedig kapni fogsz egy cserekártyát. De én sem igazán értem mi az értelme ennek a közös számlás mizériának.

2019. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen pin-re és jelszóra?

Ő a számla tulajdonosa, ha akarná, még a pénzt is megtarthatná, ami rajta van, mert az ő számláján van.


Ha bemegy a bankba, akármit elintézhet a saját tulajdonú számlájával (új kártya igénylés, netbanki jelszó pótlás, forint kifizetés).

2019. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor van egy bankszámla ami a nagynénédé, neked pedig csak egy társkártyád van a számlához. Szerintem nagyon gyorsan csinálj egy saját számlát, ezt a dolgot meg számoljátok fel az esetleges kellemetlenségek végett. Ha jól értelmeztem azt amit leírtál, akkor a nagynénédnek teljes hozzáférési joga van a "te pénzedhez" is hiszen a számla tulajdonosa ő.
2019. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:

Ha eddig nem fordult elő, hogy a te pénzedből levett, akkor ez szerintem rendben is van. Az meg a szerződéstől függ ő mit vehet le róla, még akkor is ha a te neveden van egy része, mivel már nagykorú vagy és rendelkezel vele. Gondolom így lehet a szerződésben is. Na ha eddig nem vette le a te pénzedet, akkor most se fogja, meg miért tenné?


Amit írtál az a nyitja ennek:

"azt tudom, hogy ez valami féle tanácsadás, hogy mihez kezdhetne a számláján levö pénzzel"


Ajánlanak neki valami befektetés félét, kb ennyi. Nem derül ki miért ne lenne biztonságban a pénzed, de ha tudsz emberi okot rá majd írjad.

2019. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!