Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van direkt vásárlásra készítet...

Van direkt vásárlásra készített banki kártya?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél vagyok, nézem a netbankot, de követhetetlen ahogy a tranzakciókat végzi. Egyszer képes ugyanarra a napra írni a vásárlást mint mikor meg is történt, máskor pedig 4-5 nappal korábbit mutat. Pl. A 14-én történő vásárlást 18-ára mutatja.

2019. febr. 20. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

a bank kártya vásárlásra készül

mindegyik:)

2019. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem követhetetlen: a felhasználható egyenleged mindig TŰPONTOS, ellentétben más bankokkal, ahol az egyenlegből is csak 3-4 nap múlva vonják le a vásárlást - így aztán az ügyfél átesik mínuszba, szinte önhibáján kívül.

Amire Te gondolsz, az az, hogy nem a vásárlás napján könyvelik le a vásárlást: azonnal levonják, de pl. a 14.-i vásárlásodat nagy valószínűséggel a hétvége miatt könyvelték 18-án, azaz hétfőn és nem hamarabb.

2019. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" ellentétben más bankokkal, ahol az egyenlegből is csak 3-4 nap múlva vonják le a vásárlást - így aztán az ügyfél átesik mínuszba, szinte önhibáján kívül."


Itt azért pontosítanék: néhány banknál ez valóban előfordul, de emiatt nem mehetsz mínuszba, csak ha hitelkereted van. Hitelkeret nélkül csak a banki költségek keletkeztethetnek negatív egyenleget.

2019. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Aha, így világos. Köszi. :)
2019. febr. 21. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as, akkor én is pontosítok: igen, nem mindegyik banknál van ez, csak nem akartam megnevezni, melyikre panaszkodnak - DE!! igenis lemehetsz mínuszba - mint ahogy egy kérdező itt panaszkodott is, hogy úgy járt.

Tudod, hogy lehet lemenni mínuszba?

Úgy, hogy sokan nem is tudnak róla: paypass-es vásárlásnál 5 ezer ft-ig simán le lehet menni mínuszba, s ha nem pontos az egyenleged, akkor simán előfordulhat.

2019. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Offline tranzakcióknál mindenhol le tudsz menni mínuszba
2019. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ok, akkor nevesítsünk, az Erste Bankról van szó, én is náluk vagyok és korábban jeleztem ezt az ügyfélszolgálaton. Ők is azt mondták, hogy csak hitelkeretnél mehetek mínuszba.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ha júliustól élesedik az azonnali tranzakciós rendszer, akkor ez is megoldódik-e....

2019. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, arról van szó.

Lehet, még az ügyintéző sem tudta a paypasses mínuszt.

Javaslom, ha nem hiszel nekem, próbáld ki :-)

2019. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!