A kezesség örökölhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok...

Apám anno kezességet vállalt maganszemélyként a testvérem cégénél egy nagyobb hitel felvételekor.. a cég tönkrement, apámat aki kezes, megkeresték a hitelt ado banktol hogy mivel a ceg nem fizette a tartozást, neki kell... meg is állapodtak, nincs is ezzel baj.. fizeti, amit vallalt (hozzáteszem nem 1x elmagyaraztam neki hogy felelőtlen idiótaság amit csinál, de makacs volt, belement...)

Most mivel több millió forintrol van szó, és apam már közel 67éves, elkezdett foglalkoztatni a gondolat hogy mi lesz a kezességgel, ha ő már nem lesz???

És ráadásképp a családi házunk az én nevemen van, még nagyon régen ajándekozták el nekem... de nem ez, vagy ilyen dolgok miatt!!! A nevén nincsen semmi, egy 32éves autón kívül....


Engem megkereshet egyszer majd a bank úgy, hogy apam egy kezes volt, és azt életében fizette normalissan?


Kérem szépen hogy hozzáértő fórumozó írjon... értelmes magyaráatot a googlen nem talaltam...

Köszönöm



2019. febr. 21. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A kezesség alapvető szabályait a googleben sem nehéz megtalalni pedig.


Nem lehet öröklni.

2019. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Adósságot lehet örökölni a + vagyon erejéig.

Apád meg fizetési meghagyást kell indítson az adós ellen

2019. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó...


"Adósságot lehet örökölni a + vagyon erejéig."


Mifele plusz vagyon erejéig? Apam nevén nincsen semmi...

Kerlek kifejted ezt bővebben?


Kamionok vásárlásakkor lett kezes... az adós tudomasom szerint a ceg volt... állítólag a bankal is megállapodott, úgy tudom fizet nekik havonta fix összeget... a ceg talan már több éve tönkrement...


Hányingerem van hogy szinte az egész csaladbol kizártam magam... minden hülyeségükböl, erre még a végén nekem kell más baromsága miatt majd fizetnem....


Nem tudom hogy a nevemen levő ház valamilyen formában majd elő jön e bármi bankos, kezes, stb dologban... ami már nagyon régota az én tulajdonomba került, szüleim halálukig a haszonélvezői....


Persze ha arrol lenne szó, mindeen fájdalom nelkül megvállnék a csaladi fészektöl, csak engem, a fizetésemet, a csaladomat, és a saját házunkat hagyak ki az egészböl

2019. febr. 21. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs + (pozitív) vagyon, nem kell fizetned semmit
2019. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A kezesség személyhez fűződő kötelezettség, nem örökölhető, akár van vsgxon, akár nincs. Egy jogász...
2019. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem kezességet, alias nem jelzalogalapu kölcsönt nem lehet orokolni. Pl személyi hitel szerintem nem száll át az örökösre, pláne ha ingatlan sem volt életében a nevén.
2019. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A hitel kamionokra lett felvéve... és ő kezességet vállalt...
2019. febr. 22. 06:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy kamionokra vagy csizmára lett felvéve a kölcsön. De leírom én is ötödször, hogy nem, nem örökölhető. Ha örökölsz egy almát és 10 millió lenne a kölcsön, akkor az alma értékéig van kötelezettséged.
2019. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!!


Az most jutott tudomasomra, hogy amikor a hitel már élt, fizette a hitelt felvevő normalissan, akkor, abban az időszakban lett a nevemre írva a ház...

Szoval nem a hitel előtt, hanem megléte alatt lett átírva a nevemre...


Ez a helyzet így befolyasolhat valamit a késöbbiekben?


Azt gondolom hogy ha apammal (akkor amikor átirták a házat a nevemre) valami gáz lett volna már, elővették volna a hitel miatt, akkor nem is engedte volna közjegyző a ház átírását..

2019. febr. 22. 18:48
 10/10 anonim válasza:

Ha apád nem fizetné rendesen a pénzt és a bank berágna s tudomást szerezne arról, hogy mikor lett neked ajándékozva a ház, akkor fedezetelvonásra hivatkozva kérhetné az ajándékozási szerződés érvénytelenítését.


Ha nincs örökség, akkor így járt a bank, a kezességet nem lehet megörökölni. Ha mondjuk lenne egy plusz ingatlan apád nevén 20 M Ft értékben, a fennaradó hitel pedig 15 M Ft lenne, akkor te mint örökös 5 M Ft-ot kapnál (nyilván az ingatlan értékesítése után).

2020. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!