Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készfizető kezesség öröklődik?

Készfizető kezesség öröklődik?

Figyelt kérdés

Édesapám az öccsével közösen vezetett cégével hitelt vett fel. Majd magánszemélyként ő is és az öccse is készfizető kezességet vállaltak.

Édesapám után én és az új párja öröklünk, érdeklődni szeretnék, hogy ilyen esetben a készfizető kezesség öröklődik-e? Jogi fórumon össze vissza írnak, az ügyvéd akit szerettem volna felfogadni és kérdeztem erről azt valaszolta, hogy nem tudja.


2019. febr. 20. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Jogiforum.hu-val az a gond, hogy ott olyanok irogatnak, akik annyira jogász végzettségűek, mint egy általános iskolás.


Készfizető kezesség nem öröklődik, hitel is csak akkor, ha vállalod és van örökség.

2019. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!