Hova erdemes tenni a penzt?

Figyelt kérdés
Baratom hiaba keres nagyon jol, szinte folyik ki a penz a kezebol. Nekem panaszkodik mindig, de en nem igazan tudom komolyan venni a problemajat, hisz en az o fizetesenek a tizedebol oldom meg a kiadasaim. Arra gondoltam, ha esetleg lekotne a penzt, az segitene, mert igy egyszeruen nem tud megtanulni banni vele. Viszont nekem semmi ilyen tapasztalatom nincs, hogy hova hogyan érdemes. Tudtok ebben segiteni?
2019. febr. 27. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez legyen a barátod gondja, nem a tiéd.
2019. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen semmit nem eroltetnek ra, csak hozzam fordult tanacsert.
2019. febr. 27. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha semennyire nem értesz hozzá akkor miért hozzád fordult tanácsért?
2019. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Vegyen kincstárjegyet, vagy nyisson megtakaítási számlát.
2019. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Nyisson MÁK állampapír számlát, az ingyenes és a lehető legkisebb kockázatot rejti. Ott vehet különböző futamidejű állampapírokat a pár hónapostól a a több évesig, amiket vissza is lehet váltani végszükség esetén.

[link]

Vannak ennél jobb lehetőségek is ha értékpapírokba fektet, de ahhoz már érteni is kell, a MÁK-kal viszont biztos nem lövi lábon magát.

2019. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Warren Buffet erre azt mondta, hogy a megtakarítás alapveteően nem pénz, hanem mentalitás kérdése. Vannak emberek, akik olyanok, mint a lyukas tartály, amibe akármennyi vizet öntesz, alul mindig kifolyik, mások meg szívszorítóan kevés pénzből is megvalósítanak elképesztő célokat. Ha a barátod felismerte, hogy valami nem jól csinál, az már fél siker!


Az első lépés az lenne, hogy egy erre alklamas telefonos alkalmazásban (vagy akár sima kockás füzetben) rögzítsen egy hónapban minden egyes kiadást. Hó végén meg kell nézni, hogy mire ment el a pénz. A kiadások egy része nem megkerülhető (pl. rezsi, lakhatás, étkezés), de meg fog lepődni, mekkora összegek mennek el hülyeségekre. Ezeke a kiadási tételeket kell azonosítani és ez alapján újragondolni a költekezési szokásokat. Az elektronikus kiadási napló azért jobb, mert rögtön grafikon is rajzolható vele, így még szemléletesebb lesz a havi mérleg.

Az tehát az első lépés, hogy maradjon pénze hó végére, az egy következő lépés, hogy ezzel mit kezdjen (fektesse be, tartsa megtakarítási számlán, indítson nyugdíjpénztári vagy egészségpénztári számlát, vegyen államapírt...stb.). Javaslom, ez ügyben szakértőtől kérjen segítséget, ne telejesen fogalmatlan jóbaráttól, mert azt sokszor nemcsak a pénz, de a barátság is bánja. Óvakodjon a jutalékért kuncsorgó ügynököktől, keressen egy korrekt, független tanácsadót.

2019. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!