Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rossz számlaszámra utaltam....

Fritty kérdése:

Rossz számlaszámra utaltam. Vissza tudom kapni a pènzem? Vagy kár is bemennem a bankba?

Figyelt kérdés
Vèletlenül elnyomtam egy számot, telefonról voltan bent a netbankban, de a pènz levonódott viszont nem èrkezett meg oda ahova kellett volna. Ötlet? Mit lehet tenni?

2019. márc. 19. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy számot elírsz, akkor a pénz nem fog sehova megérkezni, amint észlelik, hogy hibásan lett beírva a számlaszám visszakerül a számládra a pénz.


"A nyolcadik számjegy: az ellenőrző szám. Ha utalásnál elrontottuk volna a bankszámla számát, az ebből a számból és egy ellenőrző algoritmusból kiderül."


Ahhoz elég szerencsétlennek kell lenni, hogy több számjegyet is elronts és véletlenül egy létező számlaszámot adj meg.


Telebankot hívd fel azért és kérdezz rá, hogy mikorra kerül vissza a pénz a számládra.

2019. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt már a megbízást sem lehet úgy rögzíteni ha egy számjegy lett elírva.
2019. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!