Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás hitelt szeretnék felvenn...

Lakás hitelt szeretnék felvenni 129. 000 jövedelemre, esélyes hogy megkapom?

Figyelt kérdés
6,5 Milliót szeretnék felvenni.

2019. márc. 27. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyibe kerül a kiszemelt ingatlan?

Mennyi önerőd van?

2019. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18M a lakás, 11,5M önerő, 6,5M hitel.
2019. márc. 27. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, ezt láthatod bármelyik netes kalkulátorban, ugyebár azt kell kisakkozni, hogy az adott összeg törlesztője ne haladja meg a fizetésed 50-40-30%-át kamatperiódustól függően, és 20-25 éven belül törleszthető legyen kamatostul. Ez teljesül.


A másik oldal, hogy mekkora a lakás értéke, mennyi az önerőd? Reálisan ez egy 10 milliós ingatlan, amiből 3,5 millió az önerőd + marad tartalékod is. De ha ilyen alacsony az értéke, lehet, hogy csak pl. 60%-ot hiteleznek. Viszont ha 20 milliós és már megvan 13,5 akkor semmi gond.


Kérdés még a korod is, van-e más hiteled? Meg hogy tényleg ennyi-e a bevételed, mert ha 50 rongyot kidobsz havonta hitelre, akkor nagyon karcsú a megmaradó összeg.

2019. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Közben válaszoltál, így az önerő/hitelösszeg is reális. Szerintem nem lesz vele gond, bár fogják húzni a szájukat a jövedelemre, de egy hosszan fix hitellel szerintem tudnak majd ajánlatot adni.
2019. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az önerő jó, de!!

Mindig kihagyjátok a számításból, hogy a lakásvásárlás után vagyonszerzési illetéket kell fizetni, ami a vételár 4 %-a, ami jelen esetben bő 700 ezer ft. oké, hogy lehet részletfizetést kérni, de akkor is, azt is fizetni kell.

Meg adásvételi szerződés, tulajdoni lap, költözés, stb. Esetleges felújításról már nem is beszélek...

Tehát az a javaslatom, hogy "titkold el", hogy 11 millió önerőd van és csak mondjuk 10-et mondj, hitelt meg 7-8 milliót vegyél fel - akkor marad mindenre.


DE!! nagyon necces ám ez a 7 millió hitel: megnéztem a hitelkalkulátoron, 42-50 ezer ft a havi törlesztője 7 millió ft hitelnek, 20 évre (10-et kell visszafizetni)

Na, már most ha havi 50-et fizetsz a törlesztőre és min 30 ezer ft egy lakás rezsije, akkor bizony máris 75-80 ezer ft-nál tartunk és marad havi 50 ezer ft-od megélhetésre - hát ez bizony elég szűkös. Nem mondom, ki lehet jönni belőle nagyon szűkösen, de közlekedés, tisztálkodás, ruházat, kaja - nagyon kevés.


Ha meg csak átmeneti időre is elveszted a munkádat, miből fogod törleszteni a havi majdnem 50 ezret? Erre gondoltál?

2019. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy lakáshitel kalkulátor, itt tudsz kalkulálni, "játszadozni" az összeggel, futamidővel.

[link]

2019. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ennyi a jövedelem papíron! Nem ennyiből élünk szerencsére. Szamolgattam a törlesztő részletet, de a bankban amit én kinéztem hitelt, kiszámoltam törlesztő részletet, arra azt mondták, az csak magasabb fizetéssel igényelhető.Igazábol az érdekelne, mennyi eséllyel van rá, hogy megkapjuk.
2019. márc. 27. 10:37
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, azt, hogy mennyi esély van rá, hogy megkapjátok, mi itt nem tudjuk megmondani - csak a bankban, mert számos tényezőtől függ: pl. eltartottak száma, életkor stb.

Nettó 129 ezres fizetésre tuti nem fognak sem 50, de valószínű még 40 %-os hitelt sem adni - max a fizetés 25-30 %-át.

Legegyszerűbb, ha a bankban kérsz egy előzetes hitelminősítést, ahol is megmondják, max mennyire vagy hitelképes.

2019. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!