Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya pinkódját nyitott...

Bankkártya pinkódját nyitott borítékban postázták, mik a veszélyek?

Figyelt kérdés

A boríték ragasztócsíkja nem volt lezárva, a benne lévő papír gondolom a pin kóddal nemvolt a perforált rész leszakítvalátszólag sértetlen, de nem tudom milyen technikával lehet átvilágítani, hogy a levél tartalma megismerhető legyen.


Nem tudom, hogy a borítékot felnyitották, bvagy csak a ragasztás volt gyenge.


Mi a teendő, bankba nem mennék. A kártya még nincs aktiválva, az másik borítékban volt sértetlenül.


Elég PIN kódot váltani egy ATM-nél, ha lehet, vagy más teendő is van?


(Nem értem miért ilyen igénytelen a bank, hogy a legfontosabb adatokat így küldik, ilyen gyenge minőségű borítékban.)



2019. márc. 27. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

" a benne lévő papír gondolom a pin kóddal nemvolt a perforált rész leszakítvalátszólag sértetlen,"


Felbontottad már?

Csak azért, mert mostanában a bank nem szokta PIN kóddal küldeni a kártyát - azt a bankfiókban kell megadnod.

Vagy esetleg takarékszövetkezetes kártya?

2019. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nembontottam fel, mert nem tudom mia teendő, a papíron, azt írják, ha sérülten kaptam akkor hívjam őket, de mivel nem maga a belső papíros sérült, hanem a boríták volt eleve nyitv, nem feltétlenül mennék a bankba.


van egy lesötétített rész, szerintem alatta van a pin kód.


régen így volt.


első kártya, MC

2019. márc. 27. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a berforált rész sértetlen, én nem foglalkoznék az üggyel.


Amúgy igen, ATM-nél változtathatsz PIN-t.

2019. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok, így gondoltam én is, hogy nem annyira gond, köszönöm!
2019. márc. 28. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!