Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek? Eurókat vonnak le...

Mit tegyek? Eurókat vonnak le a bankkártyámról, csalás áldozata lettem?

Figyelt kérdés
Otp-s kártyám van, nem szoktam használni csak mikor leveszem havonta a fizetésemet, ebben a hónapban hagytam rajta 10000 forintot, amit a minap le akartam venni de nem sikerült. Megnéztem a netbankon, és 18.-án valami EINSTEINTHINKINGSTORE először 1, aztán 29 eurot vont le "vásárlás kártyával" címen. Én biztos nem vettem semmit kártyával, főleg nem euróért. Mi ilyenkor a teendő? Nem akarom hogy a következő fizetésemből is vonjon le. Segítsetek!

2019. márc. 24. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Felhívod a bankod, letiltatod a kàrtyát és banki charge backet indítasz
2019. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
elég gyanús hogy valaki használta a kártyádat
2019. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
gyorsan rágugliztam, úgy tűnik főleg újzélandiaktól lopnak sokat (50-100 dollárokat/alkalom). mindenképpen jelentsd a bankodnak.
2019. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát csalás áldozata lettem? A kártya mindig nàlam van, azon a napon kizárt hogy vásároltam volna róla, mindenképp új kártyát kell csináltatni? Hogy történhetett meg ez hogy tudtak vonni a kártyámról? Hogy a jövőben ez ne történhessen meg.
2019. márc. 24. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

le kell tiltani a kártyát, mert már náluk vannak az adatai, akkor vonnak le pénzt, amikor akarnak. a bank kártalanítani fog.

neten keresztül vásároltál valaha is ezzel a kártyával?

2019. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, köszönöm a gyors segítséget, akkor minél előbb letiltatom a kártyát és csináltatok újat. A kártalanítást alapból megkapom, vagy a bankan kérnem kell?
2019. márc. 24. 20:35
 7/9 qkker1 ***** válasza:
87%

"akkor minél előbb letiltatom a kártyát és csináltatok újat."


Lehetőleg most azonnal, telefonon is lehet!

2019. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, ekkora összegeknél hogy működik, egy ismerősöm számlájáról 100 dollárt vettek le Jamaicában (ő Mo-n volt) lopott kártyaadatokkal. őt a bankja hívta, hogy zárolták a kártyáját, elmagyarázták neki, mi történt és automatikusan kártalanították.
2019. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy csaló oldalnak dőltem be, akkor egy kínaiak voltak és 30 ezer Ft-ot húztak le. Az OTP így is kártalanított, a lényeg, hogy azonnal tiltsd a kártyát. Okát elmeséled és akkor ha még kell valamit megcsinálják.
2019. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!