Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A személyi kölcsönök / gyorskö...

A személyi kölcsönök / gyorskölcsönök / áruhitelek esetében miert nincs olyan szigorú szabályozás kint peldaul a lakáshitelek esetében?

Figyelt kérdés

A legtöbben mégis kisebb kölcsönök miatt kerülnek adósságspirálba. Raadasul a lakáshitelek fix törlesztésűek es 10-20 ev alatt bármi történhet, ellenben 1-2 ev alatt ennek kisebb a kockázata.


Laikusként kerdezem csak. De az is erdekel miert néznek 10bol 9szer hülyének amikor elutasítom a hitel lehetőséget. Hogy miert nem kell nekem hitelkártya, hogy de mosógépet is tudok vele venni stb.


2019. márc. 28. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:
*mint. Mindig felre nyomom :(
2019. márc. 28. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:
mert 2-3-4 ezer forintot sokkal könyneb leverni valakin int 20 milliót
2019. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Van szigorú szabályozás, ugyanúgy nem lehet akármekkora törlesztőket bevállalni személyi kölcsönök esetében sem, mint lakáshitelnél. Csak épp a bukós személyi kölcsönöket általában az alacsonyabb keresetűek veszik fel, és valami teljesen fölösleges baromságra (még rosszabb esetben a napi megélhetéshez/rezsihez), ráadásul nagyon sokan ezek közül a gyengébb képességű emberek közül kerülnek ki, így ők lesznek azok, akik előbb elveszítik a munkájukat, gyakorlatilag nem ismerik a tartalék fogalmát, így sokkal hamarabb kerülnek óriási adósságokban 1-1 kisebbnek számító hitellel is.

A hitelkártyáról nem is beszélve, amit egyébként lehet nagyon jól, nagyon okosan használni, és pénzt is kereshetsz vele (na nem sokat, de a saját fenntartását+évi pár(tíz)ezer forintot össze lehet vele kaparni. Persze sokan ezt is rosszul használják, és csodálkoznak, hogy már 8 éve fizetik a mosógépet, gyakorlatilag már az ára háromszorosát törlesztették, de még mindig tartoznak a mosógép árával...

2019. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert ezeknek sokkal magasabb a kamata, hiszen bele van számítva a nagyobb kockázat.

Ezért aztán a banknak kisebb probléma, ha néha elbukja.

2019. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!