Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Bank FATCA adatszolgált...

Az OTP Bank FATCA adatszolgáltatási nyomtatványt küldött.4 éve semmi kapcsolatom velük, felhívtam őket, szerintük ezt kötelező visszaküldeni. Mi erre a szabályozás? Következmények?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 08:27
 1/4 anonim válasza:
Szia, bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ma én is kaptam egy ilyen levelet és nem nagyon tudok ezzel mit kezdeni. Nem sok közöm van Amerikához, maximum annyi hogy steamen keresztül rendelek játékokat ami ha jól tudom amerikai székhelyű... kicsit aggódom is, hogy vajon mit akarhatnak :\ Neked milyen "kapcsolatod" volt velük?
2016. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
volt náluk bankszámlám, de már nincs. De ez független attól, hogy neked van-e kapcsolatod USÁval. A bank minden ügyfelének kiküldi, pénzmosás elkerülése miatt, ha jól sejtem. Csak az a kérdés, hogy miért kötelező ez, visszamenőleg olyan ügyfeleknek is, akik már nem ügyfeleik.
2016. jan. 29. 09:56
 3/4 anonim válasza:

Én is kaptam egy felhívást. Nincsen számlám az OTP-nél. Viszont tavaly tavasszal 4×5000 forintért vásároltam gépkocsinyeremény betétkönyvet a gyermekeim nevére. Úgy vélem, hogy a termék tekintetében teljesen közömbös, hogy rendelkezem-e USA adóügyi illetőséggel vagy sem. Mulasztást nem követtem el, a 2014-től hatályos törvény alkalmazása a bankra ró feladatokat. Úgy határoztam, hogy amíg a ténylegesen számlavezető bankjaim nem forszírozzák, hogy rendelkezem-e külföldi adóügyi illetőséggel (nagyon helyesen központilag szűrik az ügyfeleket, és nem zaklatnak mindenkit), addig az OTP-nek sem fogok két tanú által hitelesített nyilatkozatot tenni a semmiről. A pofám leszakad, hogy már egy kvázi sorsjegy vásárlásához is mindenféle nyilatkozatokat kell tenni.

A "bűnüldöző" szervek keressék meg a "bűnözőket", nyomozzanak, de nehogy már azt várják el, hogy majd mindenki bevallja, ha sara van. Vagy ha nincs. :-)

2016. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
valóban, most, hogy mondod én is kaptam anyukámtól ajándékba autónyeremény betétkönyvet, amit az én nevemre íratott. Akkor ez lehet a közös pont.De mi van, ha nem küldöm vissza, letilthatják, elvehetik? Vicc, hogy a mai világban az ember ilyen hülyeségeken kell aggódjon...
2016. febr. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!