Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyára, hogy utalhatok...

Hitelkártyára, hogy utalhatok vissza pénzt?

Figyelt kérdés

45 nap után kap kamatot a hitelkártyámról levett pénz.

Tegyük fel, hogy 100.000 Ft-ot használtam róla. Szeretnék 5.-én meg következő hónap 5.-én ráutalni 50-50.000 Ft-ot. Így benne maradok a 45 napos határidőben.

Hogy tehetem ezt meg? Simán vissza kell utalnom rá a kívánt összeget belföldi átutalással?

Nem szeretném kivárni, hogy hónap végén egy összegben vegyék le a tartozásomat.

Megoldható ez így, vagy mi a pénz visszatöltésének a menete?



2019. ápr. 3. 18:42
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"45 nap után kap kamatot a hitelkártyámról levett pénz."


Kihagytál egy fontos szót: "AKÁR 45 nap után...".

A hitelkártya úgy működik (gyakorlatilag az összes), hogy mondjuk áprilisban elköltesz vele 100.000Ft-ot, akkor május első napjaiban megjön az egyenleg, hogy május 15-ig fizesd ki a 100.000Ft-ot különben megy a kamat (a költés napjától). Így jön ki az akár 45 nap, hogy ha április 1-én költesz, azt csak május 15-én kell visszafizetned. Viszont rossz irányban lehet akár 15 nap is, ha április 30-án költesz.

A tartozás kiegyenlítése amúgy egy sima utalás a hitelszámlára, annak a számát megkapod, amikor szerződést kötsz. Az utalást a határidőig bármelyik nap megteheted. De amit írsz, az nem fog működni.

2019. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát a bank nem fog levonni a számlámról, ha betartom a határidőt? Nekem kell kiegyenlítenem?

Értem ezalatt, hogy költést követő hónap 15.-éig nem fog semmi történni?

Mondjuk egy áprilisi költést nem fognak május elején automatikusan levonni?

2019. ápr. 3. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vonják le automatikusan akkor se a teljes tartozást, ha nem fizeted be határidőre.

Van egy minimumösszeg, amit vissza kell fizetni, ez általában a teljes tartozás 5%-a, de minimum 5000 Ft. Tehát 100000 Ft költés esetében pont 5000Ft. Ezt esetleg a folyószámládról a hitelkártyaszámlára átvezethetik, ha megbízást adtál erre a banknak. A maradék 95000-re megy a normál kamat.

Ha ezt az 5000 Ft-ot se fizetnéd be, durva büntetőkamatok jönnek.

2019. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!