Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jobban megérné esetemben...

Jobban megérné esetemben hitelt felvenni és a hitelintézőnek tartozni, mint a bíróságnak?

Figyelt kérdés

500 ezer forintos büntetést kaptam egy kacifántos büntetőügyben, arra gondoltam, hogy inkább azonnal felveszek hitelt és kifizetem, mert ha nem fizetem ki a bíróságnak, vagy akár egyetlen részlet is elmarad, 500 napot ülnöm kell helyette. (1-nap 1000 ftnak számítják)


Még ha a hitelintézőnek nem is tudom visszafizetni, ő akkor is maximum megkeseríti az egész életemet, de börtönbe nem fog 1,5 évre bezárni.


Trollkodás ne legyen. A kérdés komoly.


2019. ápr. 11. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod, hogy nem tudod időben fizetni a részleteket, akkor vegyél fel hitelt.

Abból is fizetheted részletekben a büntetést.

2019. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire kilátásban van hogy nem tudnád a hitelezőnek visszafizetni, akkor miből gondolod hogy adni fognak neked hitelt bárhol?
2019. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy marad az öngyilkosság. Már régóta gondokodom rajta.
2019. ápr. 11. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Öngyilkosság, 500 ezer ft miatt??? Ne viccelj már, még ha minimálbért is keresel, 5 havi munkabérről beszélünk. ÉLETED MEG EGY VAN!!! Még akkor is, ha most kilátástalannak látod. Nem megoldás az öngyilkosság.

Tudom, mit beszélek: egyedül maradtam egy pár hónapos csecsemővel meg 750 ezer ft-os tartozással, emellé 18 ezer ft-os "bevétellel (GYES). Nem volt könnyű, de kilábaltam belőle - pedig még a gyereket is el kellett tartanom. Még simán fordulhat Neked is jóra az életed - ahogy nekem is :-)

2019. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és hitelt csak akkor adnak, ha van rendszeres jövedelmed/munkabéred.
2019. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló.

Mindenki a saját problémáit oldja meg.

Neked kellett a kicsiről gondoskodni, nekem semmim és senkim nincs, így ha meghalok senki sem fog hiányolni.

2019. ápr. 11. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:

"Neked kellett a kicsiről gondoskodni, nekem semmim és senkim nincs, így ha meghalok senki sem fog hiányolni."


Ezt most így érzed - de egyáltalán nem biztos, hogy így is van: sokszor pl. a szülő, még ha nem mutatja, akkor is "szereti" az embert a MAGA MÓDJÁN - erre így utólag kezdek rájönni, anyám halála után 10-15 évvel :-)


Mint mondtam, Neked is fordulhat még jóra az életed, de NEKED IS TENNED KELL ÉRTE!!

Nemrég már leírtam - lehet az a kérdező is te voltál - hogy "csak a gyáva emberek lesznek öngyilkosok". Mondom ezt teljes joggal, ugyanis erre akkor jöttem rá, amikor én is az öngyilkosságon gondolkodtam :D

2019. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!