Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné a személyi kölcsön...

Megérné a személyi kölcsön ebben az esetben?

Figyelt kérdés

100.000 Ft-ot vennék fel, 13 hónap a futamidő és 8.500 a havi törlesztő. Szerintetek megéri?


Azt egyébként lehetséges lenne megoldani hogy 2-3 hónap alatt 3 részletben fizetem?



2018. okt. 12. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Azt Te tudod, hogy Neked mi éri meg, és mi nem.


Ha nagyon szükségem lenne erre a 100 ezerre, és tudnám fizetni a havi 8.500 forintot, akkor biztosan megérné.

Ki tudod számolni, hogy 10.500,- Ft-tal többet kellene visszafizetned. Neked megéri? Ha igen, akkor nosza... :)

2018. okt. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Van olyan nem túl közkedvelt pénzügyi cég,ahol heti átutalással kell rendezni a visszafizetést. Ha több részletet is átutalsz előre,nem fognak problémát csinálni belőle,de személyi kölcsönnél,amit a pénzintézet von le,ott más a helyzet,szerződésmódosítás kell meg ilyenek,amiért pénzt számolnak fel. Amit említettem céget,az jó lehet neked,csak 8 napon belül utalnak,nem azonnal. Ha otthonszolgáltatással kéred (ezt nem javaslom) akkor azonnal ad pénzt de az otthonszolgáltatás díja majdnem ugyanannyi,mint a törlesztés. Na ezért utálják az emberek,pedig csak az ő kényelmük és tudatlanságuk miatt estek bajba.
2018. okt. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha OTP-nél vezeted a számládat (a keresőszavaknál ezt láttam) és megfelelsz a feltételeknek (általában min. 3 hónap munkaviszony), akkor kérhetsz folyószámla - hitelkeretet, amit szinte azonnal megkapsz, elkezdheted használni és annyi idő alatt fizeted vissza, amennyi Neked jó. Ha 3 hónap alatt, akkor 3 hónap.

Ha meg valamilyen árut akarsz venni, akkor lehet, jobban járnál egy 0 5-os áruvásárlási hitellel.


Viszont ha nincs legalább 3 hónap munkaviszonyod, akkor nem nagyon fognak adni úgysem a bankok.

2018. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem gyűjtöd össze 2-3 hónap alatt a 100ezret?
2018. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

4-es, bár elvileg igazad lenne és én sem vagyok a kölcsön híve, de vannak rendkívüli helyzetek is:

pl. ha tönkremegy a mosógép vagy a hűtő, akkor nem igazán lehet várni 3 hónapot, ilyenkor valóban szükség lehet kölcsönre.

Sajnos ma Magyarországon nagyon sok olyan család van, ahol nem tudnak ilyen rendkívüli kiadásokra félretenni :-(

2018. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

#5: Ennek, hogy nem tudnak félre tenni az is az oka, hogy a többség "egy számmal nagyobb" helyen él, mint amit anyagi és mentális lehetőségeihez képest megengedhetne magának. Pl. minimálbéres IQ nullák a városi panelben, amikor a város széli zártkerti házat tudnák csak normálisan fenttartani...

Én is szeretnék új építésű lakásban vagy saját kertes házban élni, de jelenleg hibába jó a fizum, csak úgy engedhetném meg magamnak, ha teljesen kifillérezném magam. Azt pedig, hogy semmi tartalékom ne legyen, nem vállalom. Addig marad a felújított panel.

2018. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
6-os,bármennyi félretett pénzed van,váratlan helyzetek bármikor adódhatnak. Ez sznob duma. Abban egyetértek,hogy általában az embereknek nagyobb az igényük,mint a keretük.
2018. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Faterom havi 360 órát dolgozik, 1300-as nettó órabérrel, de masszív alkoholista és láncdohányos 3 hét alatt elkölti drogokra, de kajára, számlákra, stb. nem ad 1 Ft-ot sem!


Hó végén beállított valami r***banc és rávette 100 000Ft hitelre, képzelheted, hogy kinek kell majd azt is kifizetnie.

2018. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

"Faterom havi 360 órát dolgozik"


Az napi 12 óra munka minden egyes nap, hétvégén is. Semmilyen munkakörben nem dolgozhat ennyit valaki, nem is lehetne bírni!

2018. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 8

Ha ennyit dolgozik mikor van ideje drogozni??? Valamit nagyon tud az öreg :D

2018. okt. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!