Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem ment át a másik...

Miért nem ment át a másik számlámra a pénzem?

Figyelt kérdés

OTP BANK-ból átléptem egy másik bankba. Igen szlovákiából származom. Azért léptem át, mert 7€ kellene havonta fizetnem a számlám vezetéséért, és átmentem egy másik bankba, ahol 2€ fizetek minden hónapban a számla vezetéséért.


Már regalább ez a 3. hét, hogy még nem jött át az új számlámra az egész pénz összeg, ami az OTP-ben volt.


Hogy létezik ez? Voltam bent, és azt mondták, hogy ezen a héten átmegy az új számlámra a pénz. Ahová átszálltam új bankba, ők én nekem megszüntették az OTP BANKOT. Ez normális, hogy ennyit kell várni, mire átmegy az új számlámra a pénz az öreg számlámról?


Szerintetek?


2019. ápr. 11. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha te nem utalod át a pénzt a régi számláról az újra, ítéletnapig sem fog megjelenni rajta.
2019. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
15:42 Ezt nem gondolod komolyan most. Ahova átléptem hogy 2 hét minimum míg átmegy az összes pénz és még semmi. Nehogy az egész pénzem a pcsba ment. Ne ijeszgess!
2019. ápr. 11. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért ne gondolnám komolyan?

Van egy bankszámlád az OTP-nél, mellette nyitottál egy másikat egy másik banknál. Mégis honnan tudná a számlán pihenő pénzed, hogy neki egy másik számlára kell átvándorolnia?

Ha átutalod, rövid időn belül meg is fog érkezni az új számládra. Miután megérkezett, megszünteted az OTP-nél a számládat, onnantól nagyjából rendben vagy. Csak arra kell figyelni, hogy ha átutalással kapod a fizetésedet, akkor még időben add le a munkáltatódnál az új számlaszámodat és ha van csoportos beszedési megbízásod a régi számládon, azt is vidd át az újra.

2019. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a pénzem miért nem jött át az új számlámra??? Mi a fenét csináljak?
2019. ápr. 11. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Átutaltad egyáltalán a pénzt a régi számládról az újra?

Ha átutaltad, jól írtad az új számlaszámot?

Az átutalásról van valami visszaigazolásod? Az van rajta, hogy teljesült az átutalás?

Innen kell elindulni, ha a fenti négy kérdés közül egyikre sem egyértelmű igen a válasz, akkor ott kell keresgélni, ahol a hibát találtad.

2019. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átutalasi megbízást kell adnod az otp-s számládról az új számládra. A pénz valószìnűleg még mindig a régi számlàdon van - azt meg kell szüntetned. Azt senki más nem tudja megcsinálni, csak te személyesen a bankban. Azért mert te nyitsz egy számlát egy másik bankban, attól még az otp-s számlád nem szűnik meg automatikusan, és nem utalódik át a pénz automatikusan.
2019. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az új bankom az OTP-t megszüntette. Jött is levél, hogy megvan szüntetve
2019. ápr. 12. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Megszüntette az egész OTP-t? Az igen!

Gondolom, csak az OTP-nél vezetett számládat szüntette meg. A kapott levélben nem volt benne a megszüntetett számla záró egyenlege? Esetleg a számlanyitáskor nem írtál alá átutalási megbízást? Valamilyen meghatalmazást alá kellett írnod, mert anélkül az új bankod semmiképp nem tudja megszüntetni a régi számládat.

2019. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én ezekhez nem nagyon értek. Régen nyitottak OTP nél számlát.
2019. ápr. 12. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!