Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy bankszámlám. Évekig...

3t3k3f kérdése:

Van egy bankszámlám. Évekig nem használtam. A számlának ugyebár van kezelési költsége. Ezt sem fizetem. (és most jön a kérdés) Átpasszolhatja-e a bank behajtásra? Plusz ezt kötbérrel terhelheti-e?

Figyelt kérdés
Szal konkrétan 18 évesen hülye voltam, nyitottam egy számlát pluszba, de sosem volt rajta pénz. Azóta külföldön élek. Eltelt 6 év. Szerintetek ilyen ostobaság miatt elképzelhetö, hogy 50.000ft nagyságrendü összegeket kelljen kifizetnem, hogy megszüntessem azt a számlát?

2019. ápr. 11. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető
2019. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor sohasem megyek vissza magyarországra. Bocsi és köszi a választ.
2019. ápr. 11. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Ha junior számlát nyitottál, akkor annak lehet, hogy ingyenes a számlavezetése, ezért akár évekig is ingyenes lehetett, még ha nem is volt rajta se mozgás, se pénz.

Azon a címen, amit leadtál a banknak, lakik jelenleg valaki? (pl. szüleid vagy esetleg más ismerős, aki tudna szólni, ha jön ilyen jellegű levél?)


Okosabb lenne, ha inkább utána kérdeznél, akár emailben is a banknál, mint örök rettegésben élni.

Amúgy, ha akarnak, külföldön is megtalálnak, mert létezik olyan, hogy Európai Fizetési meghagyás és ezáltal külföldön is megtalálhatnak, tilthatnak, végrehajthatnak.


Már csak azért is érdemes lenne utána nézned, mert pl. az OTP-nél a Junior számlacsomag - amit írtam, hogy ingyenes a számlavezetése - éppen pont 24 éves korig van!!

Tehát lehet, hogy most még egy fillérrel sem tartozol, de ha nem törődsz vele, akkor ezután már igen.

Arról nem beszélve, hogy ha külföldön dolgozol, akkor nem hiszem, hogy 50 ezer ft kifizetése olyan nagyon földhöz vágna - ha mégis, akkor nem volt érdemes kimenned külföldre.


" Junior számlacsomag

Még nem vagy 24 éves? Igényeld első bankkártyád

0 forintos számlavezetési díjjal!" - az OTP oldaláról (tehát lehet, hogy szinte nem is tartozol)


Ja, még valami: tegyük fel, éves kártyadíjak miatt tartozol mondjuk 15 ezer ft-al. Gondolom, ezt könnyedén kifizetnéd, DE! ha átadják követeléskezelőnek meg későbbvégrehajtónak, akkor mindegyik ráteszi a maga munkadíját - főleg, ha európai fizetési meghagyásról lesz szó - és a végén a 15 ezres tartozásod, kamatokkal, munkadíjakkal együtt akár 100 ezerre is rúghat majd.

Nem egyszerűbb most utána nézni, mint évekig rettegni? :-)

2019. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hiába vagy Junior át adják. A barátnőm most 22 éves. Nem. Használta egy éven keresztül a kártyáját lefagyasztottak majd behalytohoz került 13 ezer miatt.
2019. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jézusom... Van lehetöségem részletfizetésre bármilyen tartozás kiegyenlítésére?
2019. ápr. 11. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézusom bizony...


Én ezt hívom felelőtlenségnek. :)

2019. ápr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Jézusom... Van lehetöségem részletfizetésre bármilyen tartozás kiegyenlítésére?"


Kérdező, ne legyél már ennyire izééé... :-)

Azt sem tudod, tartozol-e egyáltalán? Azt sem tudod, mennyivel?

És most komolyan, pl. egy 15 ezres tartozást részletben akarsz kifizetni?


Manapság, az internet világában sokkal egyszerűbb lenne, ha rámennél a bank honlapjára, írnál egy érdeklődő emailt, sőt, a legtöbb banknál még visszahívást is lehet kérni - csak meg kell keresni a "Kapcsolat"-ot, ott minden elérhetőséget megtalálsz.


A "homokba dugom a fejemet" helyett végre nőjj fel, vedd kézbe a dolgaidat és nézz szembe a saját tetteiddel - különben sosem leszel felnőtt.

2019. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy felnöttem... Azért fogom most a fejem. Köszönöm a válaszokat és a segítséget. :)
2019. ápr. 12. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az komoly, hogy 6 eve kulfoldon vagy es nincs par 10 ezer forintod. Itthon 2 nap alatt keresek annyit.
2019. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!