Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy egy sima banki utalásért levonnak 2600 forintot?

Figyelt kérdés

Már nullán voltam a kártyámon, de kellett rá hirtelen (mára) 9,000 Ft.

Ezért anyukám utalt rá egy tizest még tegnap...

Viszont csak 7400 forint érkezett meg rá.


Oké, hogy nem egy banknál vagyunk, de miért kerül ennyibe egy utalás, vagy miért csak ennyit kaptam vajon?


(MagNet Bank és CIB)


2019. ápr. 18. 10:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy korábban írták, belföldi, azonos devizanemben beérkező utalás jóváírásáért semmilyen díjat nem számol fel a bank, hiszen az utalás költségeit az utaló fél fizeti.


Így a jelenlegi egyenleged a következőképpen alakul egy beérkező utalás után:

utalás előtti egyenleg + beérkező utalás összege


Ha a jelenlegi egyenleg kisebb, mint amire számítasz, abból arra jutunk, hogy 2 dolog történhetett:

- vagy az utalás előtti egyenleg volt kisebb, mint 0 (tartozás valamilyen oknál fogva),

- vagy a beérkező utalás összege nem volt annyi, mint amennyire számítottál (pl. mert anyukád úgy gondolta, hogy csak 7000-et utal, elég lesz az neked).


Persze a fenti két lehetőség egyszerre is fennállhat. Az ilyen ördögi összefüggések megfejtésére találták ki a számlatörténetet, és így nem abból kell megállapítani, mi a helyzet, hogy mennyi az aktuális egyenleged, mert az bizony túl kevés adat.

2019. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
77%

Pl. kártyadíj.


Ha az ismerősöm az euró számlájáról utal (sparkasse) unicreditemre, az is csak fixen 500 ft-ba kerül nekem.

2019. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!