Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem be 150ezer...

Mibe fektessem be 150ezer forintomat, hogy kamatozzon?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, nagymamámtól kaptam, és mivel jelenleg nincs rá szülségem, szeretném, hogy idővel több legyen. Mit válasszak? Kössem le az otp-mnél, vagy vmilyen értékpapírt válasszak? Mit ajánlotok?
2008. nov. 11. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél érte Eurót,és sztem ezután már szinte mindegy hogy hol kötöd le.Én gyakorlatiasságból az OTP-nél kötném le,mert ott vannak a számláink.
2008. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Raiffeisen banknal erdeklodj, szerintem nagyon jo bank.

Letutod ugy kotni, hogy barmikor hozzanyulj, havonta automatikusan kamatozik, de nem kell lekotnod hosszabb idore.

Folyamatosan ismetlodo lekotes igy hivjak, ez nemcsak a Raiffeisennel letezik, mindegyik bankban van ilyen!

2008. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Épp tegnap tájékozódtam én is ez ügyben, és pl. a pénzpiaci alapokat (befektetési jegy) ajánlják.

Valóban jó megoldás az ismétlődő folyamatos lekötés is, de a most reklámozott akciós, rövid lejáratú betétekkel vigyázni kell, mert a jelenleg hirdetett magas kamat a futamidő lejárta után akár a felére is csökkenhet.

2008. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A mi félretett pénzünk is pénz piaci alapban van. Az a jó benne,hogy bármikor hozzá nyúlhatsz és a többi tovább kamatozik. A folyamatosan ismétlődő betétekkel az is a baj, hogy pl lekötöd most 3 hónapra és ismétlődik, lekötés közben nem tudod megbontani.

Egyik lekötésnél se feledkezz meg a kamatadóról.

2008. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Sokféle lehetőség van, azt figyeld, hogy akármilyen kamatot mondanak, az MINDIG 1 évre vonatkozik, tehát ha valamire reklámoznak mondjuk 8-10%-os kamatot, az 1 évre vonatkozóan annyi, és ha nem 1 évre szól a lekötés, akkor kiszámolod a kamatot 1 évre, utána elosztod 12-vel, hogy megkapd az 1 havi kamatot, és beszorzod annyival, amilyen időszakra vonatkozik a lekötés.


Az előző valamelyik válaszoló írta, hogy felére csökkenhet a kamat, hát igen, ha ezt nem veszed figyelembe, hogy mindig 1 évre vonatkoztatják a kamatot, akkor becsapottnak érezheted magad, de ők attól még nem hazudtak, csak te nem figyeltél :-)

2008. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most az EUR nagyon magas, nehogy most vegyél...


Mindenesetre én már körberöhögöm azt az éves 13%-ot, ami abban a nyuszómuszós reklámban van.


;-)

2008. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Köszi a lepontozást, pedig ez igaz, amit írtam!
2008. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, értékpapírt választottam
2008. dec. 21. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!