Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri ha egyben visszafizetem?

Megéri ha egyben visszafizetem?

Figyelt kérdés

Van 750.000 Ft diakhitel tartozásom. Amióta dolgozom sikerült felretennem 1 millió ftot.


A diakhitelt lényegében azóta törlesztem mióta dolgozom. Meg tudnám most tenni hogy egyben visszafizetem de akkor a felretett pénzemnek annyi..


Mivel járok jobban ha havonta csengetek vagy ha egybe befizetem?


Illetve ilyen esetben számolnak fel bármi plusz költséget?


Mire lehet számítani?


2019. máj. 3. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jársz jól, ha nagyobb összeget fizetsz, mint amennyi kötelező lenne.

Ha félsz, hogy nem marad félretett pénzed (bár marad, csak 250 ezer ft), akkor csináld azt, hogy minden hónapban a dupláját fizeted annak, mint amennyi kötelező: így aztán hamarabb megszabadulsz a hiteltől és pénzed is marad :-)

2019. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elenyésző a diákhitel kamata. Kösd le a pénzed, mondjuk cetelem takarék számlán, így hoz annyit, mint a kamat, és van likvid tőkéd is.
2019. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az inflációs ráta alatt van a Diákhitel kamata. (Főleg a DH2, ami állami támogatással 0%.) Így nem éri meg visszafizetni, érdemes minél tovább húzni. Persze, ha csak áll 1 milliód, az ugyanúgy romlik, és inkább megéri a DH1-et törleszteni. Viszont ha csinálnál vele valamit, akkor inkább csináld és ne törlessz. Pl. vannak megtakarítási formák, amik több kamatot adnak, mint a DH1 kamata, így még csak nem is kell elkölteni a pénzt, hogy hasznot termeljen.
2019. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. máj. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!