Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti hogyan intéznétek a vég/elő...

Ti hogyan intéznétek a vég/előtörlesztést?

Figyelt kérdés

A párommal tavaly vettünk fel 16 millió lakáshitelt 5 évre fixálva.

1,5 éve elég jól keresünk, így havi átlag 600-800ezret félre tudunk tenni. Gyorsan vegyük elejét a troll kérdéseknek, miszerint minek vettünk fel hitelt ilyen bevételekkel: gyorsan kellett lakást venni, mert repültek (és repülnek) felfelé az árak.


Szóval két opció van.

1) Kifizetjük a teljes hitelt kisebb megszorításokkal max 2-2,5 év alatt és kinullázzuk magunkat szinte.


2) Kifizetünk 5 év alatt a hitelből egy tetemesebb összeget és meglátjuk mi lesz az első 5 éves kamatperiódus lejárta után. Ha nagyon gázos, és elindulnak a kamatok felfelé akkor majd igyekszünk minél többet félretenni, de alapvetően nyaralgatnánk, utaznánk, új autót vennénk, stb. Szóval kicsit élnénk. Régen átlagosan kerestünk, rengeteg lemondással járt, hogy össze tudjunk rakni elég pénzt az önerőre + a felújításra, így kicsit jó lenne élni is.


Számolgattam és ha maradna mondjuk 4-5 millió hitel a maradék 25 évre az első 5 éves periódus után, a kamat meg a jelenlegi 3,9%-ról felmenne mondjuk 10%-ra, akkor is maximum ilyen 30-40ezer forint lenne a havi törlesztő a mostani 77 helyett, azt meg akkor is ki tudnánk fizetni, ha valamilyen oknál fogva nem lenne ilyen jó bevételünk, hanem teszem azt szélsőséges esetben csak minimálbér.


Ti hogyan intéznétek egy ilyen szitut?



2019. máj. 4. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetnem
2019. máj. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Kiváltanám egy futamidő végéig fixálttal és az így megmaradó megtakarításból vennék egy újabb ingatlant, amit kiadnék bérbe és a befolyó bérleti díjból fedezném a kölcsönt.
2019. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a következőt tenném - mint ahogy tettem is: dupla törlesztőt fizetnék - így hamarabb megszabadulnék a hiteltől (és még közben utazgathatnátok is)
2019. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet, mi négy év alatt vissza fogjuk törleszteni az egészet. Elvileg befektethetném nagyobb haszonnal a pénzt, mint a kamat + előtörlesztési díj, de ha valami történik velünk és ottmaradnak a gyerekek, vagy csak el akarunk költözni 5 év múlva, egy jelzáloggal terhelt ház baromi szívás.

A gyors törlesztéssel bukok kb. évi 120.000 forintot a befektetéshez képest, nekem ennyit megér.

2019. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami középút lenne célszerű. A fizetés emelkedés egy részét fordítsd nyugodtan luxusra, hiszen valami örömöd is legyen ha ezt sikerült elérned. De minimum a fizu emelkedés felét vagy inkább többet én a hitelbe tolnék.
2019. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, bár mi havi 400 ezret tudunk kényelmesen félretenni és van mellette 4 lakástakarékunk is még.

20 évre vettünk fel 12 milliót, 5 éves fix periódussal és a cél az, hogy 6. év végén végtörlesztünk. Tudnánk előbb, ha nagyon akarnánk, de 5 éven belüli végtörlesztés esetén vissza kell fizetni a kezdeti kedvezményeket, így nem erőltetjük. A terv nálunk is úgy szól, hogy a periódus fordulóra már csak akkora tőketartozásunk marad, hogyha triplázódna a kamat sem esnénk hanyatt.


Fentiek mellett egyéni véleményem az, hogyha biztos az állásotok és a jövedelmetek mostmár beláthatatlan ideig, akkor érdemes nem csak fogcsikorgatva gyűjtögetni, hanem élni is mellette és élvezni egy kicsit az életet. Semmi nem fog történni, ha két évvel később végtörlesztetek, kicsit többe kerül ezzel a lakás, na bumm... de legalább olyan élményeket szereztetek magatoknak, amiket amúgy nem.

Inkább éljen az ember kicsit lazábban ha megteheti, boldogan, mint kuporgatva, felvállalva esetleg azt, hogy a végén a tehermentességet már nem lesz kivel megosztania. Nem mindig a pénz az első és legfontosabb.

Más a helyzet, ha a jövedelmetek csak időszakos, nem várható, hogy beláthatatlan ideig így marad. Akkor természetesen inkább gyűjtögetnék amennyit csak tudok, amíg így áll a helyzet.

2019. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Havonta félreraknék 350ezer ft-ot. Ez 4 év alatt több mint 16 millió.

Szerintem ez egy kedvező köztes megoldás lenne. Még benne lennétek az öt éves kamatperiódusban, és a félre rakható összeg fennmaradó részéből kényelmesen tudnátok még nyaralgatni, vásárolni.

2019. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!