Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt felvett GYED-en...

Diákhitelt felvett GYED-en lévő kismama fizethet-e előtörlesztést, ha közben kéri a "célzott kamattámogatás és törlesztési kötelezettség szüneteltetése"-t?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányommal vagyok itthon és teljesen ledöbbentett, hogy az eddig befizetett törlesztéseimmmel csak tovább növeltem a tartozásomat.

Úgy gondoltam, kérem a kamattámogatást (az állam a gyeden lévőktől átvállalja a kamatot), viszont a törlesztési kötelezettséget nem szeretném szüneteltetni - ezután derül ki, hogy ezt lehet-e, eddig nem értem el a DK-t, és a nyomtatványuk "célzott kamattámogatás és törlesztési kötelezettség szüneteltetése"-ről szól.


A LÉNYEG:

AKÁR LEHET A RENDES TÖRLESZTÉST FIZETNI, HA KÉRELMEZEM A KAMATTÁMOGATÁST, AKÁR NEM, ELŐTÖRLESZTENI MINDENKÉPPEN SZERETNÉK!!! LEHET?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jan. 31. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előtörleszteni akkor is lehet, ha kéred a törlesztés szüneteltetését. Az előtörlesztés a tőke összegét csökkenti.
2009. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármikor bármennyit törleszthetsz vissza. A minimumon felül, ami nálad jelenleg 0 (elvileg).
2009. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, és a megerősítést - mert én is így gondoltam!

Az engedélyt még nem kaptam meg, mert először az illetékes MEP-pel kell kitöltetnem, de nem hiszem, hogy akadály lenne!


Még egyszer köszi!

2009. jan. 31. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében míg elintéződik az egész folyamosan törlesztesz és azt is előtörlesztésnek fogják számolni. Én is kértem és mire lejért a TGYÁS addigra már kérhettem a GYED miatt. így mire a GYED miatt kért támogatásról megjött a határozat eltelt 9 hónap. Szóval ilyen gyors az ügyintézés ott.

Amikor megkapod a határozatot akkor lehet megszüntetni az utalást. Addig nem, mert akkor meg felszólítanak hogy fizess és még hátralékot is számolnak.

Bocs ha nem vagyok érthető.

2009. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tájékoztatást!

Én azt olvastam a honlapon, hogy visszamenőleg is lehet kérni, de mindenképpen csak a kérelem évének első napjától... szóval hiába lennék 2008 áprilisától jogosult, ha minden jól megy, akkor talán január 1-től megkaphatom...

De bárhogy jó lesz, a lényeg, hogy a kamat tűnjön el (egy időre) és a tőkét tudjam törleszteni...

2009. jan. 31. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! leírnád, mire jutottál? én is ugyanebben a cipőben vagyok, mint te :S
2010. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eredmény:


Kitöltöttem a Diákhitel honlapjáról kinyomtatott "célzott kamattámogatás"-os kérelmet, elküldtem az egészségpénztárnak, mert nekem onnan jön a GYED (van, akinek a MÁK utal). Kb 1 hónap alatt visszajött az aláírt levél, és akkor azt elküldtem a Diákhitel ZRT-nek. Mindez kb 2009 júniusra zajlott le, ugyanis egyszer elkeverték az EP-nál a papíromat.

2-3 héten belül megkaptam a DH-től a határozatot:

2009. január 1-től a GYED-em lejártáig (2010. április 23.) megkaptam a lehetőséget: nem kell törlesztést fizetnem, és elvileg az állam átvállalja a kamatot.

A 2009-es kimutatást még nem kaptam meg a Diákhitel Zrt-től, és abból fogom látni tisztán, hogy valóban így volt-e.

Ja, amint elindítottam a papírokat már nem fizettem a kötelezően kiszabott havi törlesztőrészletet, jöttek is az sms-ek 4 hónapig, hogy tartozásom van, de gondolom, amint lepapírozták (gépre vitték), mi a helyzet, megoldódott a dolog.

Azóta is utalok előtörlesztést havonta, hogy csökkentsem az alapot, de ez önkéntes most.


--------

Jelen állás:

Április 23-án lejár a gyed-em.

Június 22-re várjuk a Kistesót.

Le sem fog addig zajlani a gyes miatti szünet-kérelmem, mire már magát a gyest is le kell mondanom, mert 2 gyerek után nem vehetek igénybe pénzt: a GYES és a TGYS ütik egymást, csak az egyiket lehet kapni... Úgyhogy ez az év ismét zűrös lesz papírok szempontjából:

április vége-június közepe: GYES a Naggyal

június közepe - november vége: TGYS a Kicsivel

kb decembertől: GYED a Kicsivel

Tapasztalatból tudom, hogy 2 hónap alatt nem biztos, hogy átfut egy papír....

2010. febr. 4. 09:24
 8/10 anonim válasza:
Én is GYED miatt kértem a kamattámogatást, de közben törlesztek is. Lehet rosszul emlékszem, de a c.kamattámogatás is maximálva van. Talán 2 évre. Javítsatok ki, ha tévedek. (Jó lenne a GYED és GYES ideje alatt végig kamattámogatásban részesülni.)
2010. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megnézed a papírokat illetve a holnapot látni fogod,hogy c kamattámogatás kapható: TGYÁS, GYED, GYES idején. Vagyis addig míg ezekre jogosult vagy.,Akik még a régi rendszerben mentek szülni azoknak 3 év akik most ápr után fognak azoknak ügyes csak 2 év.


Kedves Kérdező el kell keserítselek, hogy nem rendeződött, ohgy nem fizettél az alatt a 4 hónap alatt míg kaptad az SMS-t,hogy tartozol számolták a tartozásod után a késedelmi kamatot. De ezt nem írták jóvá., gondolom már láttad a 2009. évi kimutatáson a helyzetet.

2010. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még mindig nem kaptam 2009-es kimutatást....

Ügyintézővel beszéltem még az első sms után, és ő azt mondta, rendben lesz... (????????????)

2010. febr. 17. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!