Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy bankszámlát megszűntete...

Ha egy bankszámlát megszűntetek s arra pénzt utalnak akkor mi lesz a pénz sorsa? Visszaküldik vagy valamennyi napig tárolják, és a bankban személyivel átvehetem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 10:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Summa summárum, egy szónak is száz a vége 😉: vissza megy a feladónak a pénz. Bérszámfejtésen dolgoztam, minden hónapban megkaptam a könyveléstől a visszajött pénzeket és nyomozgathattam kinek is kell kiutalni.
2019. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"ha a bankban venné fel személyivel akkor nem feltétlenül számláról venné fel"


Hanem honnan??? Nem létező bankszámlára utalás téves utalásnak számít. Ahhoz a bankszámlához, amit megszüntettél, semmi közöd többé. A bankban csak bankszámláról vehetsz fel pénzt, vagy a sajátodról, vagy olyanról, amihez meghatalmazásod van.

2019. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Pl. letéti jegy beváltásával is lehet pénzt felvenni.
2019. máj. 15. 20:56
 14/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"Pl. letéti jegy beváltásával is lehet pénzt felvenni."


Az nem pénzfelvét, hanem értékpapír visszaváltás. Értékpapírra nem lehet utalni, úgyhogy a te kérdésed szempontjából ez amúgy sem releváns.

2019. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
itt egy ideje már két téma megy párhuzamosan.
2019. máj. 15. 21:11
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, mert a kérdésed már meg lett válaszolva: ha megszűnt a számla, visszafordul az utalás, mert NINCS, amire menjen.
2019. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!