Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy a média...

Miért van az, hogy a média azt hangoztatja, hogy mindenféle képpen segítik a bajba jutott hiteleseket, de ha bemegy az ember a Bankba, csak széttárják a kezüket, és semmi segítséget nem nyújtanak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Senki se várja, hogy a hitelét valaki "elengedi", mert azt mindig vissza kell fizetni, kamatostól! Aki ilyenben reménykedik, az nem ezen a bolygón lakik.


2. A médiában is mondták, hogy a KORMÁNY próbál segíteni a hiteleseken, NEM pedig a bankok.


3. Ha jól tudom, szeptembertől lép életbe a kormány "segítsége", mely azt fogja takarni, hogy a bedőlt hitelesek házát a kormány megveszi, és a tulajdonos továbbra is lakhat benne bérlőként(!). Így senki sem fog az utcára kerülni (ez a kormány célja, hogy ezt elkerülje), de ettől még ugyanúgy nem lesz ingatlan a nevén...


Szóval, olyanra ne számíts, hogy elengednek X havi törlesztőt, vagy Y Forintnyi támogatást kezdenek osztogatni a hiteleseknek, mert ennyi pénze nincs az országnak, másrészt ez nem lenne igazságos azokkal szemben, akik nem vettek fel hitelt, és mégis az ő adójukból fizetik mások (sokszor felelőtlen!) költekezését.

2010. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy nem akarom fizetni, vagy át akarom másra terhelni a fizetni valómat, és nem felelőtlenül vettem fel a hitelemet, egy válás után vagyok, és ha ezt valaki átélte akkor tudja , miről beszélek. Csak segítséget szeretnék kérni, és fizetni akarom!Nem áthárítani!!És nem tudom, kihez forduljak, ha a bankok elutasítanak. Mégis hova írjak, vagy hova telefonáljak, egyáltalán merre induljak? Azok válaszát szeretném kérni, akik megértenek, vagy hasonló helyzetben vannak, és nem azokét akik attól félnek, hogy helyettem kell fizetniük!
2010. júl. 9. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!