Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az egyre több homoszexuális...

Az egyre több homoszexuális ember létezése az evolúció eredménye vagy a média hatása?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 09:08
1 2
 1/18 Vérszomjas pandamaci válasza:
94%

Nem tudom..

Egyszer láttam valami ismeretterjesztő műsort patkánykisérletekről, ha a patkányok elszaporodtak, akkor fokozottan megjelent az agresszió és homoszexualitás közöttük.


Meg régen is volt, de ha mittomén 100-ból volt 5, az nem sok, most meg 100.000-ből 5.000, akkor az arányok nem változtak, de lehet jajongani, hogy egyre több van...


Szerintem eddig is voltak csak olyan volt évekkel ezelőtt a helyzet, hogy titkolniuk kellett, megházasodtak mert az volt az elvárás, gyerekeik születtek, a többi pasiról meg csak álmodozhattak vagy titokban férfi prostihoz jártak. Most meg lehet felvonulni rózsaszín tüllboával meg pávatollal a fenekükben. Szóval én nem vagyok biztos abban, hogy tényleg többen lennének mint évekkel ezelőtt, csak most "láthatóak".

2011. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy tévedés. Nincs egyre több homoszexuális ember.

A média hatása az, hogy egyre több emberről tudjuk meg.

2011. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
De igen,a média hatása,mert ahogy egyre nagyobb teret kap ez a valami a médiában,folyton vonulgatnak mindenhol,úgy hiszik egyre jobban azt a fiatalok,hogy menő homónak lenni,ha pedig gyerekkorban beléjükidegződik,akkor eléggé nehéz ezt kiverni a fejükből.
2011. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Nincs több homo- és biszexuális ember, mint korábban. A homoszexualitás nagyjából 5-7%-os arányban fordul elő, és ez így marad. (Alfred Kinsey 1948-ban végzett egy nem reprezentatív, de óriási mintát felhasználó felmérést férfiak között, a szexualitásukról; és ezt az arányt kapta. A jelenlegi kutatások, statisztikák szerint is megmarad ennyi százalék. A homoszexuális nők valamivel kevesebben vannak, az ő arányuk kb. 2-5% a társadalomban.


Az a jelenség viszont, hogy valaki egyszer szexuális kapcsolatot létesít vele azonos neművel, nem jelenti, hogy homoszexuális vagy biszexuális volna. (Ahogy egy heteroszexuális aktusban résztvevő meleg ember sem lesz hetero~.) Tehát ez nem jelenti azt sem, hogy így "terjedne" a homoszexualitás.


Inkább úgy kéne fogalmazni, hogy az egyre több a NEM REJTŐZKÖDŐ meleg.


Viszont tény, megfigyelték, hogy ha egy populációban (pl. egerek) több hím születik, nagyobb az agresszió, illetve a csoportban homoszexuális egyedek is feltűnnek, ezzel csökkentve az agressziót, a versengést, elősegítve a szelekciót.

2011. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz attól senki homoszexuális, mert azt látja. Születéskor már rendelkezik mindenki a nemi identitásával, ugyanúgy mint a személyiségének egy részével. Később dől el a nevelés során hogy ezt fel tudja-e vállalni vagy elfojtják benne. Akiben elfojtják, legfeljebb az tud a média által erőt gyűjteni és felvállalni, de ettől más még nem lesz, csak mert a tévében menő és gyakoribb mint tíz-húsz éve. Imitálni lehet, de ez ki fog kopni idővel mindenkiből, mint egy divatirányzat.


Rossz még hallgatni is azt az álláspontot hogy azért káros a melegfelvonulás, mert ha a gyerek látja akkor "elkapja" tőlük.

2011. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Igaz, vannak fiatalok, pl. kamaszlányok, akik pl. barátnőjükkel csókolózva, egymást simogatva próbálják felkelteni a FIÚK, FÉRFIAK érdeklődését. Ők leszbikusnak semmiképp sem nevezhetők, mert szexuális és érzelmi vonzalmat egyszerre nem éreznek csak és kizárólag a másik lány iránt.

Hozzáteszem, a homoszexuális nők (legyenek vagy fiatalok, vagy idősek) közegében a fenti eset visszatetszést kelt. Illetve a homoszexualitásukra ráébredő fiatalok között a melegség leggyakrabban egy titkolt állapot lesz, gyakran úgy érzik, hogy különböznek a társadalomtól, egyedül vannak, ezért rejtőzködniük kell. A valódi meleg fiatalok javarésze frusztrált. (Saját tapasztalatom, hogy meleg ismerősöm nagyon zavarba jött, amikor ilyen témában viccelődtünk, és amikor az együtt megnézett filmben, a moziban, előkerült egy meleg csók, majd' elbújt szégyenében, félt, hogy észrevesszük. Hát, persze, észrevettük. Melegnek lenni ilyen szempontból szívás, nem öröm. Főleg, ha egy meleget atrocitások érnek, pl. amiatt, hogy párjával kézenfogva sétálnak; a többség nem fog felbátorodni, és ezt követően önmagát mutogatva, csókolózva polgárpukkasztani; nem akarja beveretni a fejét.)

2011. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ez teljesen normális folyamat egy túlszaporodott élőlénynél. Szétnézel a természetben, akárhol ilyen van, ott megjelennek a b*zik. Mármint viszonylag fejlettebb élőlényeknél.
2011. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem csak genetika függvénye, de hogy nem a média hatása, az 100%. Az evolúció eredménye meg végképp nem, mert a homik nem szaporodhatnak.
2011. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
És nincs is egyre több meleg, régen a rómaiaknál sokkal menőbb volt, mint ma.
2011. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

nem tudom, engem ha leültetnek a tv elé, és egész nap reklámfilmeket vetítenének, hogy homoszexuálisnak lenni jó, meg király, attól még eszembe se jutna, hogy akkor én is az legyek, szóval ezt a média hatását egy óriási baromságnak tartom.


Persze kérdező, ha benned a homoszexualitás nyilvános megjelenése mégis ilyen késztetéseket okoz, akkor lehet, hogy nem a média a hibás...

2011. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!