Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentával más is járt így...

Fundamentával más is járt így mostanába?

Figyelt kérdés
Egy családi házat szeretnénk venni párommal ebbe a kis városba, ahol jelenleg is élünk, csak még anyósomnál. Ki is néztünk egy jó kis házat, ár-érték arányba számunkra teljesen megfelelőt. Adasvételit meg is írtuk, foglalót odaadtuk. Fundamentánál be is adtuk a hitelkérelmünket. Az ügyintéző tájékoztatott, hogy az előminősítésen átmentünk, szóval hitelképesek vagyunk. (Annyit tudni kell, hogy a ház, amit veszünk 7,5 millió forintba kerül, 7,8 millióra értèkelte fel az értékbecslő, a hitel amit felvennénk az 5,7 millió, a többi önerő.. ) Párom nettó átlag keresete 250 ezer ft havonta, mellé ő veszi igénybe a gyed extrát, ami a maximum, tehát az plusz 156ezer ft bevétel, családi pótlék 12ezer, szóval a bevételünk havonta 420 ezer forint körül van. A hitelt 17 évre vennénk fel, havi 46 ezer forint körül lenne a törlesztő. (természetesen, ahogy lehetőségünk lesz rá, beletörlesztünk egy nagyobb összeget) Na és most jön a problem, az ügyintézőnk pár nappal ezelőtt hívott, hogy szükségünk van egy adóstársra, mert nem elég a jövedelem.. Pedig annyira biztosak voltunk benne, hogy így is jók leszünk, de baromira nem értem, hogy akkor mennyit kéne keresni, egy havi 46 ezres törlesztőhöz, hogy nekik megfeleljen.. Aztán anyósomat most bevettük adóstársnak, neki a nettó jövedelme több, mint 250ezer ft. Járt már valaki mostába így? Én úgy bíztam benne, hogy ezt magunknak el tudjuk intézni, és senkit nem kell majd ilyenre megkérnünk :(

2019. máj. 23. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben vettünk fel 11 milliót náluk, ház 16 millióra lett becsülve.

Párom keresete 210e, nekem 220e és megkaptuk gond nélkül. 89e a havi törlesztő.

A bevétel bizonyos % lehet a törlesztő, nem tudom mennyi de elég sok.

Haveroméknak 120ezer a Fundás törlesztőjük és nincs annyi a bevételük mint nekünk mégis megkapták.

Valami itt nem oké..

2019. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most utána néztem 400e jövedelem felett 60% lehet törlesztő fix kamatozásúnál.

Tehát nektek 252e lehetne kb hitel.

2019. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak a fizetést veszik figyelembe a jövedelemnél?
2019. máj. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Mivel neked nincs jövedelmed, ezért kellett bevonni anyosodat!
2019. máj. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyedet, cspt, nem számolják bele.
2019. máj. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az egyéb juttatásokkal van a gond. Ezt nem tudják fix jövedelemnek tekinteni gondolom, mivel csak meghatározott ideig jár. Egyébként nem gondolom, hogy az adóstárs bevonással gond lenne, amíg fizettek rendesen.
2019. máj. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A családi pótlékot egészen biztosra tudom, hogy nem számolják bele a jövedelembe, (és lehet, hogy a gyed-et sem).

Ezenkívül hitelbírálatnál nem csak a bevételt nézik, hanem az eltartottak számát is (pl. 2 gyereknél azért ez már jelentősen csökkentő tényező) - valamint ha bármilyen más hitel, törlesztő van: pl. akár csak egy telefon havi 6-8 ezer ft-al, vagy folyószámla hitelkeret - ezek mind mínuszoló tényezők.

2019. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen más hitel? Hitelkártya, folyószamla, ilyenek?


Valóban, gyedet, cspt nem számolják, és azt ia nézik h a törlesztés után mennyi marad egy főre, nálatok ez bőven a létminimum alatt van.

2019. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A jövedelem igazolásos papíron kérdezi a gyedet is, és az ügyintézőnk is mondta, hogy vigyuk be a határozatot is róla, mert annyival több lesz a bevétel. Ha a csp-t nem is szamolják bele, de a cafetériát igen, ami havi 15ezer, azt kifelejtettem. Viszont folyószámla hitelkeret az valóban van, de nem használjuk. Akkor ez lenne a ludas? Egyébként 1 gyerkőc van.
2019. máj. 24. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy, hogy használjátok-e. Ha van, akkor azt a bank úgy számolja, hogy annak a 10 százaléka havi törlesztő. Cafeteriát sem számítják bele.
2019. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!