Mi az hogy adható csok, babaváró hitel? Honnan tudom hogy kapni is fogok ha a leírtak alapján megfelelek sem garancia a feltételes mód?

Figyelt kérdés

A férjemmel vennénk amúgy fel 10 millió babavárót , 4 csok hitelt , meg 2 cserekre a csokot.

Utánnanéztem milyen feltételek kellenek ezekhez. Elvileg megfelelünk rá , de hogy köthetek ilyen feltételes módra adásvételit? Elzavar minden eladó kb.


Amúgy azokkal az adatokkal néztem hogy egy 19milliós lakást vásárolnánk.50nm feletti. Hazasok vagyunk , 400E feletti fizunk van kettőnknek, bár ha gyeden leszek ez lehet 350 lesz.

Nem vagyunk adosok egy telefonra sem. Sosem voltunk ez lenne az első hitelünk. 5 éve van folyamatos munkavoszonyunk.


2019. máj. 31. 22:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%
350k két gyerekkel, lakáshitellel elég kellemetlen helyzeteket tud szülni. Mondjuk egy iskolakezdés meg egy bedöglő hűtőszekrény nagyjából azt jelenti, hogy krumplit eszik a család a hónapban. Nekem egyedül magasabb ennél a fizetésem tehermentes ingatlanban és így sincs nonstop pénzszórás.
2019. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A feltételes mód azért van, hiszen a feltételeket teljesíteni kell a csokhoz, hitelekhez is. Első körben meg lehetne igényelni a babavárót, úgy már az önerővel együtt igen jelentős összeg lenne a zsebetekben ahhoz, hogy az eladóknak vonzó vevők legyetek, de szerintem már most is foglalózhattok és júliustól el lehetne kezdeni a hiteligényléseket. Csak egy jó tanács. Párszázezer Ft-tal érdemes több hitelt megigényelni, mint amire most szükség van, hogy legyen vésztartalék, vagy ha nem, akkor is képezni kell először egy nagyobb összegű vésztartalékot még a gyerekek születése előtt. A Ti helyzetetekben ez bármennyire kockázatosnak túnik, kiút lehet az albérletből.Eddig is megtakarítók voltatok, akkor ez után sem hiszem, hogy másképp lenne, ráadásul ha megszületik a 2 gyermek, a jelzálog hitelből még el is engednek 1M Ft-ot, tehát annyira nem vészes ez a terv. Nekem ez a munkám, ha kéred, segítek
2019. jún. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#10 szerintem alsó-középosztálynak számítotok. Ha megnézzük a hivatalos átlagkereseteket most, akkor kb nettó 240 körül van az egy főre eső jövedelem, ez 2 főre 480 ugye. Erre már simán kapnátok hitelt.
2019. jún. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én a 350 nettót úgy írtam hogy gyed-gyest tappenzt os belevettem legroszabb esetet. En nemtudom milyen hely ahol ha valaki 50%os tappenzen van 240 nettót visz haza. De biztos jó gazdagok lehetnek.
2019. jún. 2. 11:42
 15/17 anonim válasza:
63%

Nekünk nagyjából ugyanezek a terveink, de nekünk 800k körüli a bevételünk és még így is 60szor végigrágtuk magunkat rajta, hogy belemerjünk-e vágni.


Annyiban igazad van, hogy lakni kell valahol és az albérlet sem olcsóbb, mint a törlesztők, de azért jól gondoljátok végig. Én azt javaslom, hogy ha belevágtok, kössetek hitelfedezeti biztosítást, hogy akkor se legyen gond, ha esetleg elveszítitek a munkátokat.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak: ha megfeleltek minden feltételnek, elvileg meg fogjátok kapni, de sosem lehet tudni, hogy a bank hogy "gondolkodik". Az is előfordul csomószor, hogy az egyik bank nem adja meg a hitelt, a másik meg még többet is adna... Kiszámíthatatlan a dolog.

2019. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jézusom miket olvasok itt!Le sem merem írni,nekünk mennyi négyőnkre a bevételünk.Elárulom kedves kérdező,kevesebb marad minden hónapban tisztán,mint nektek.Érdekes módon mégsem csak krumplit eszünk egész hónapban,van egy gimnazista és egy egyetemista gyerekünk,ami nem kis költség és időnként még nyaralásra is össze tudok spórolni pénzt.Nagyon sok ember el van itt szállva a megélhetést illetően.
2019. okt. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És mielőtt bárki családi támogatással jönne,soha egyetlen forinttal nem támogattak minket és van saját lakásunk(nem,nem örököltük),igaz csak 55 nm,de minden forintja ki van fizetve,viszont nincs autónk és soha nem is terveztünk venni,mert felesleges plusz költségnek gondoljuk.
2019. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!