Otp lakástakarék?

Figyelt kérdés

Az állami támogatást elveszíthetem ha egy időn belül nem használom fel a lakástakarékom?


Ha igen mennyi idő kell, hogy ne veszítsem el az állami támogatást?


2019. jún. 2. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben tavaly október 15 előtt kötötted a szerződést, úgy nem veszíted el az állami támogatást.


Nem írtad, mikor jár le a lakástakarékod futamideje, de a szerződésedben egészen biztosan benne van, hogy mennyi időn belül kell felhasználni a lejárat után.

2019. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, helyesbítek, október 17 a pontos dátum - ha előtte kötötted, jár az állami támogatás.
2019. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az OTP oldalán a Szerződési feltételekben gyönyörűen leírják, hogy mikor veszíted el az állami támogatást:


"Az állami támogatás mértékét az is befolyásolja, hogy az adott megtakarítási évben szerződésszerű volt-e a betétbefizetés. Ha a lakás-előtakarékoskodó nem a szerződésben meghatározott rendszerességgel és részletekben helyezi el a betétjét, akkor az adott megtakarítási év harmadik és negyedik negyedévében betétként elhelyezett összegre járó állami támogatás nem haladhatja meg a jelen pontban foglaltak szerint meghatározott állami támogatás 25-25%-át. Ezen

rendelkezés szempontjából a szerződésben meghatározott rendszerességgel és részletekben történő betételhelyezésnek minősül, ha minden hónap végéig kumuláltan, és a megtakarítási évben összesen is befizetésre kerül a szerződéses módozat szerinti betétösszeg."


És:


" Az állami támogatás igénybevételére/kifizetésére való jogosultságát elveszti a lakáselőtakarékoskodó kedvezményezett, ha:

a) a megtakarítási ideje a betét felvételekor nem érte el a négy évet, vagy

b) a lakás-előtakarékoskodó/kedvezményezett nyolc évnél rövidebb megtakarítási idő esetén

a támogatással és kamatokkal növelt betétjét nem lakáscélra használja fel, vagy

c) 2009. július 1-jét követően megkötött szerződések esetén a lakáselőtakarékoskodó/kedvezményezett nyolc évnél hosszabb megtakarítási idő esetén a

támogatással és kamatokkal növelt betétjét nem lakáscélra használja fel, vagy

d) a lakás-előtakarékoskodó/kedvezményezett javára történő lakáscélú felhasználás helye

nem Magyarország területén valósul meg.


Az OTP Lakástakarék ezekben az esetekben az állami támogatást és az arra jóváírt kamatot a

kifizetéskor levonja és visszautalja a központi költségvetés részére. "

2019. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mert olyat hallottam valakitől, hogy befizetek 1 milliót az állam ad hozzá 300 ezret, de elveszíthetem az állami támogatást ha egy meghatározott időn belül nem használom fel.


Erre az időre lettem volna kíváncsi.

2019. jún. 3. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:

"A lakáscél igazolásának határideje

Felújítás, korszerűsítés, közművesítés esetén ( a kiutalástól számított) 120 nap, míg építés és bővítés, illetve új építésű lakás vásárlása esetén 18 hónap."

2019. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És használt lakás vásárlása esetén?
2019. jún. 3. 14:35
 7/10 anonim ***** válasza:

"Feleségül ne vegyelek" ? :D


Bocs, de nyilván van lakástakarék ügyintéződ, ha nincs, akkor felmész az OTP honlapra és ott az ÉLŐ chaten - munkaidőben - felteheted a kérdéseidet.

Sőt! akár még egy bankfiókban is nyilván készségesen válaszolnak. Aztán még telefonos ügyfélszolgálat is van. Soroljam még ? :-)

2019. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vicces vagy.


Megkérdeztem, de erre ők se tudtak választ adni. 120 napom áll rendelkezésre, hogy mire akarom felhasználni és megindítani a folyamatot. A posta küldi ki. Arra a kérdésre, ha nem kapom meg a hitelt és elveszítem e az állami támogatást nem tudtak választ adni.

2019. jún. 3. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ez elég egyértelmű.

2019. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jaruss ***** válasza:
Ha nem rendelkezel a kiutalásról a pénzes áll a számlán,de mivel addigra a feltételeket teljesítetted szerződés szerint,így jár az állami támogatás, a hitel igénybe vételére további két év áll rendelkezésre. Azzal azért számolni kell,ha nincs rendelkezés a kiutalásról, úgy nem szűnik meg a számla, aminek havi 150 Ft-os díja van, amit már az állami támogatással együtt kiutalható összegből vonnak le minden hónapban.
2019. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!