Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Egészségpénztárnál táppénz...

OTP Egészségpénztárnál táppénz esetén mit jelent ez az igényelhető összeg?

Figyelt kérdés

Igényelhető összeg: a kifizetett táppénz és a pénztártag nettó átlagbére közötti különbözet, melyet Pénztárunk a pénztártag - egészségszámláján, az igénylés elbírálásakor fennálló, szabadon elkölthető - egyenlege erejéig teljesít.


Tehát ha nekem a nettó és a táppénz között 50.000 ft a különbség,

de az EP kártyámon csak 10.000 ft van,

akkor csak 10.000 ft-ot fogok kapni táppénz kiegészítés céljából?


Feltéve ha rá nem fizetek + 40.000 ft-ot, hogy teljesülhessen a max 50.000 ft visszatérítés.


2019. jún. 7. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy írod. Csak a kártyádon lévő pénzből fizetnek, ami áll az összes befizetésedből + az előző év befizetéseiből 20% jóváírás, - kezelési költségek.


Most esetedben azért érdemes befizetni a +40.000 Ft-ot és vissza is utaltatni magadnak kiegészítésként, mert jövőre megkapod rá a 20% jóváírást.


Értelmetlen egy baromság amúgy az egész, én gyermek születésre felhasználtam az egyszeri 150-ért, de magánorvosok nem fogadják el (vagy nagyon nem szívesen), macerás, haszontalan. Mondjuk ha lenne rendszeres gyógyszer, akkor talán arra még lehetne értelme.

2019. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ha tehát ráutalok 40 ezret, akkor azt a táppénz kiegészítés beérkezése után visszakérhetem a sima bankszámlámra?

2019. jún. 8. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell nèzni hogy a tp kiegèszítès az ep-hez vagy az önsegèlyező szolgáltatáshoz tartozik-e. Utóbbira csak 180 napig parkoltatott pènzt lehet kiutaltatni.
2019. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az EP-hez tartozik. És igen, ha a nettó béred 50 ezerrel több mint amit tappenz alatt kaptál akkor ezt a munkahelyeden leigazolod és vissza tudod kérni az egészségpénztárbol.

Ha nincs bent elég pénz akkor persze fizess be előbb. A befizetett összeg után jár a 20% adókedvezmény.

Szerintem megéri, mi mindketten a max összeget fizetjük évek óta a párommal. Van egy minimális költsége, de kb évi 250 ezer extra pénz összejön ebből kettőnknek.

2019. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!