Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Táppénz és terhesség, eléggé...

Táppénz és terhesség, eléggé elbizonytalanodtam a számolás terén. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok. A 7. héttől táppénzre mentem, mert egészségügyi problémám adódott, és az orvos pihenést javasolt. 2012. június 4-e óta dolgozom egy cégnél, tehát már mostanáig is megvan a 365 nap, így gyeddel, ilyesmikkel minden rendben. Most viszont olvasgattam a táppénzzel kapcsolatos új szabályokat, és elbizonytalanodtam. Még nem kaptam semennyit, így nem tudom az összeget. Azt írják, hogy a táppénzt a megelőző év jövedelméből számítják, ha megvolt abban az évben 180 naptári nap. Akinek nem volt meg, annak a táppénz igénylést megelőző 180 napot veszik alapul. Nekem megvolt 2012-ben is a 180 nap, de nagyrészt részmunkaidős voltam akkor. Idén viszont már sokkal jobb a fizetésem. Ha tényleg az előző évet veszik alapul, akkor nem járok vmi jól, az idei jóval jobb lenne. De komolyan azért fogok rosszabbul járni, mert régebb óta dolgozom a cégnél? És akkor kapnék többet, ha pl. csak jan. óta lennék ott? Ez nekem egy kicsit paradox...

Valaki tud segíteni esetleg?

Nagyon szépen köszönöm előre is!



2013. szept. 16. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért jársz rosszabbul, mert régebb óta dolgozol a cégnél, hanem azért, mert a táppénznél figyelembe vehető irányadó időszakban alacsonyabb volt a fizetésed. Sajnos ez van, nem tudsz mit tenni.

Viszont jobban jársz majd a terhességi-gyermekágyi segéllyel, valamint a GYED-del, mert évet fogsz váltani, és más lesz az irányadó időszakod ezeknél az ellátásoknál.

2013. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál! Értem amúgy a dolgot, persze, csak vhogy olyan visszás számomra...én mindig azt hittem, a táppénz a fizetés 60%-a, és eddig nyugalomban voltam, hogy annyi pénzt fogok kapni, amennyi a mostani bejelentett fizum 60%a. Erre kiderül, hogy teljesen mindegy, hány hónapot dolgoztam már idén, kétszer olyan munkaidőben...

Igazad van, talán a gyednél jobb lesz, csak ugye ott meg az lesz, hogy ebben az évben júliustól táppénzen vagyok, ami jóval alacsonyabb, mint gondoltam, és ezekkel az összegekkel számolják majd a gyedet, ha jól gondolom. Szóval olyan ez, mint a dominó játék...

Kérlek, írjatok még, ha vki tud vmit, és köszönöm Nektek!:)

2013. szept. 17. 10:35
 3/4 Sandol ***** válasza:

Szia!


Igen, most rosszul jársz a táppénzzel, de ez a szabály már rég óta így van, annyi a változás, hogy mostmár csak a jelenlegi munkáltatódat nézik.

A TGYÁS, GYED-nél viszont majd a 2013-as évi jövedelmedet nézik, de csak a bérjövedelmedet, ergó a táppénzt nem veszik figyelembe, hanem a táppénz előtti keresetedből számolják ki, úgyhogy igaza volt az elsőnek, majd tényleg jobban jársz.

2013. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez utóbbi viszont jó hír, úgyhogy remélem, így is marad még márciusig:) Nagyon köszönöm, hogy írtál, ez megnyugtató!:)

2013. szept. 17. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!