Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első bankkártya csináltatása?!?

Első bankkártya csináltatása?!?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék választ kapni, hogy 17 éves vagyok, és hogy hogyan tudnék kártyát csináltatni illetve hogy lenne e értelme, mivel a nyáron végig dolgozni fogok, és nem szeretném hogy anyukám kártyájára menjen a pénz, de viszont utána nem, és nem tudom hogy ez nem e lenne utána probléma ha egyáltalán nem megy rá pénz, meg ilyesmi,max megszűnik,.. szval a lényeg hogy ez így nem e lenne próbléma, lehet így , illetve megéri e 2 és fél hónapra kártyát csináltatni, ? Köszönöm az értelmes válaszokat előre is :)

2019. jún. 9. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na kezdjük az elején, nem kártyára megy a pénz, hanem egy bankszámlára. Innen tudod a kártya segítségével kivenni a kívánt összeget. Most akkor jól értelmezem, hogy bankszámlád sincsen? Tehát nincsen szerződésed semelyik banknál? Ebben az esetben igen, megéri csináltatni egy számlát, ide fogják utalni a fizetésedet.


Nekem ilyen idős koromban OTP Junior számlát csináltattunk, ezt 24 éves korodig használhatod. Előnye, hogy nem kell fizetned a bankkártyádért, illetve nem volt számlavezetési díjam sem.


Ha nincs rá szükséged, mert nincs jövedelmed, akkor megszüntetheted a számládat, de mivel fiatal vagy, és pl erre a Junior csomagra még 7 évig jogosult vagy, így én nem tenném. Egyrészt azért, mert lehet el sem költöd a fizetésedet még egy darabig, másrészt azért, mert nincsenek terhelő kamatok, így ingyen, biztonságban van a pénzed. Az pedig nem kizáró ok, hogy nem érkezik rendszeres átutalás a számládra. Természetesen minden banknak más a kínálata, érdemes bemenni az ügyfélszolgálatra, és utána érdeklődni, hogy miket tudnak neked kínálni. :)

2019. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első nagyjából leírta a Junior számla lényegét: ingyenes számlavezetés, ingyenes bankkártya, van rajta x összeg, de nem probléma, ha nem érkezik pénz rá - szóval nyugodtan maradhat utána is, mikor már nem érkezik rá pénz.

Számlát nyitni viszont csak szülő jelenlétével tudsz, + személyi, lekcím kártya) mivel még nem vagy nagykorú, azaz nem múltál el 18 éves.

2019. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nincsen bankszámlám sem,,de ezen a Junior-on gondolkoztam én is. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mind a kettő :)
2019. jún. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!