Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő ha a bankártyámhoz...

Mi a teendő ha a bankártyámhoz nem kaptam kódot?

Figyelt kérdés
Elvileg abba a levélbe kéne lennie amibe volt a kártya,de nincs benne,azt írják hogy ha nincs benne akkor a bankba választottam,ott tényleg választottam de az 6 számjegyű,az akkor most a kártya pin kódja is?Csak mert úgy tudom hogy az csak 4 számjegyű lehet(OTP Bank)

2019. jún. 5. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP-t nem ismerem, de az 100%, hogy egyik bank sem küldi egy borítékban a kártyát a pin kóddal. Nekem pl két nap különbséggel jött a 2 boríték.
2019. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Először a pint küldik ki, +1-2 nap múlva a kártyát első kártya esetében. Ha megújuló kártya, akkor a régi pin kódot kell használni, ami a lejárt kártyáé volt.
2019. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha kártya csere akkor a régi PIN kód a jó.
2019. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit bent kaptál, az egy ideiglenes jelszó a belépéshez. 7 karakterre emlékszem, ezt otthon ajánlatos megváltoztatni. A pin kódot meg az ügyintéző előtt kell beütni(2*), és megjegyezni. Nagyon nem figyeltél oda.
2019. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

De oda figyeltem és be is ütöttem az ügyintéző előtt,de az 6 számjegyű volt 4 számjegyű kódot nem ütöttem egyszer se ott

2019. jún. 5. 23:38
 6/8 Jaruss ***** válasza:
6 jegyű kód az OTP-ben nincs. 4 jegyű PIN + zöld gomb. Internetbanknál jelszó a POS terminálon 7 jegyű kód + zöld gomb. És mindkét esetben meg is kellett ismételni. Mivel PIN-t változtatni csak az eredeti ismeretében lehet ATM-en, viszont a kód sehol sincs a bank rendszerében leírva, így újat tudnak gyártani és azt a Mastercardnak adatszinten a teljes rendszerre létre kell hozni, ez ugyanannyi idő kb.mint egy kártya esetében a gyártás. Mivel esélyes,hogy hibás PIN megadás történt (elmondásod alapján,mivel 6 számjegyes azonosítás nincs a banknál), ezt a kártyagyártónak is érzékelnie kellett. Ilyenkor automatikusan gyártanak egyet,de az sosincs postán, benn van a bankfiókban. Ha a PIN rendelés megtörtént a kártyarendeléskor,akkor kétszer is egymással egyező 4 jegyű kód került megadásra, csak valahol elúszott a figyelem, és újat kell gyártatni.
2019. jún. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miről beszéltek, a PIN kód nyugodtan lehet 6 számjegyű, valójában 4-12 között bármennyi lehet. A bankban valóban kérnék arra, hogy adj meg egy PIN kódot a kártyádhoz, de nem fognak kifejezetten kérni, hogy 4 számjegyű legyen, az a te döntésed. Ha a kérdező 6 számjegyet adott meg, akkor 6 számjegyű a PIN kódja, ennek realitása is van. Persze még mindig lehet, hogy a netbank kezdeti jelszóval keveri, de nem biztos.
2019. jún. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jaruss ***** válasza:
79%
Nem baj, hogy nem érted. OTP-s a kártyája, a PIN 4 számjegy. De persze nyitva áll a lehetőség a kérdező előtt, hogy elfogadja, és elmegy megkérdezni a fiókba,érkezett-e PIN boríték vagy ha nem, gyártsanak egyet (kb. 8-10 munkanap) vagy ott a másik választási lehetőség,hogy vár, olvasgatja továbbra is a hozzászólásokat, és várja,hogy majd elmúlik az egész vagy sugallatként eszébe jut a PIN. A döntés az övé.
2019. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!