Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

CSOK támogatást csak is saját tulajdonu házra vehető fel? (házfelújítás)

A jelenlegi örökölt házunknak csak a negyedrészeként vagyok tulajdonos. Igy is igényelhető a CSOK vagy csak ha telnes mérrékben az én nevemen van? A rokonaim nem tartanak rá igényt és szivesen átadják nekem, de azért szeretném tudni hogy igy is lehet e. Ha nem hat nem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: saját, tulajdon, ház

jún. 12. 17:49  Privát üzenet  

A válaszok

Eleve jelenleg nincs is felújításra CSOK. Bővítésre van. A falusi CSOK lesz majd felújításra is igénybe vehető.

De egyébként ha örökölsz, tehát nem vásárolsz házat, nem kerül pénzedbe, akkor miért adnának CSOK-ot? Meg szerintem ebben az esetben felejtsd el, hogy kapsz. Biztos, hogy ilyen tulajdoni hányaddal nem adnak.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 12. 18:29 Privát üzenet

Csok nincs felújításra.

Vásárolni lehet csokra, ott neked és a férjének kell tulajdonosnak lennie, más nem lehet tulajdonos.

Ezt amiben laksz bővítheted, de akkor is neked és a férjének kell lennie tulajdonosnak lenni, más nem lehet zulajdonos, de mind a két házastársak tilajnak kell lennie!

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 13. 11:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm

# 3/3Időpont jún. 14. 11:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Inkasszált számláról vehető ki pénz?
A december 1-től igényelhető családok otthonteremtési kedvezménye 10 millió Ft kedvezményes hitele 2 gyermek esetén csak új ingatlan vásárlása vagy építése esetén vehető fel? Hol...
Mennyi szabad felhasználású hitel vehető fel nettó 117. 000ft rá?
OTP LTP 2 millióhoz milyen feltételekkel vehető fel a 2,5 milliós hitelrész?
CSOK kérdés: házasság nélkül igénybe vehető a CSOK?
200. 000 nettó fizetéssel igénybe vehető a 10+10 csok+hitel egy 20 milliós új lakás megvásárlására?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!