Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Magyar Állampapír Plusz...

A Magyar Állampapír Plusz hogy lehet 5 éves ha kb.4,8 év múlva lejár?

Figyelt kérdés
Vagy addig tartom bent a pénzem ameddig akarom, csak azt jelzi a lejárat, hogy meddig vehetek?
2019. jún. 19. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Honnan veszed, hogy 4.8év múlva jár le? Az 1. sorozt is június 11-én jár le.
2019. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak kb. írtam. A lényeg, hogy kevesebb mint 5 év múlva lejár.
2019. jún. 19. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A MÁP+ az pontosan 5 éves futamidejű. Minden héten új sorozatot bocsátanak ki, június 11-én jött ki ez első sorozat, az 2024. június 11-én jár le. A héten jegyezhető sorozat június 24-én kerül kibocsátásra és 2024. június 24-én jár le.
2019. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

:) Kibocsátáskor (amikor "létrejön" az értékpapír) 5 évre szól, ezért mondják 5 évesnek. A kibocsátás után 5 évvel lejár, és akkor az állambá' mindenképp pénzzé konvertálja.


Ha te előbb akarod pénzzé konvertálni, eladhatod, napi árfolyamon megveszik tőled. Ha te ilyet akarsz venni, akkor kibocsátás után, lejárat előtt lehet. Pl. veszel egy 2 év múlva lejáratos 5 éves kötvényt (ezt 3 éve bocsátották ki).


Tök jó volt a kérdésed!

2019. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Mivel a kérdésre választ még senki nem adott:


Olyan papírt, ami 5 évnél rövidebb idő alatt lejár, nem tudsz venni. Mindig csak az aktuális heti sorozatból vehetsz, azaz most épp olyat, ami jövő hétfőn (jún. 24.) kezd ketyegni, azaz 2024. 06. 24-én jár le.


Például az első sorozat 2024. 06. 11-én jár le, de olyat már nem értékesít az állam.

2019. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, a másodlagos piacon is forognak állampapírok, az átruházhatóságból eredően. Bankoknál, államkincstárnál is van lehetőség korábban kibocsátott papírok adásvételére - értsd: ha van a banknak készleten, eladja neked, ha szeretnéd eladni, a bank megveheti tőled.
2019. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, oda akartam írni, hogy "...(nem tudsz) az államtól (venni)...". Jogos amit írsz, de fontos megjegyezni, hogy ez egyik sem garantált, se az, hogy a bank ad el, se az, hogy megveszi tőled. És az is lehet, hogy megteszi, csak borzasztó áron.
2019. jún. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, garancia csak az állami visszafizetésre van, az igaz! :)

Azért emltettem mégis a másodlagos piacot, mert elég megbízhatóan működik, még az Államinkcstár is adja-veszi a saját maga által kibocsátott értékpapírokat, tök normális árfolyamon.

Az adásvételi szerződésnek tartalmaznia kell az adásvétel értéknapján "hátralévő hozamot", vagyis, hogy aki megveszi, a hátralévő időben milyen éves hozamra számíthat a lejáratig. Ezt kell jól megnézni, amikor másodlagos piacon kell boltolni. (Tehát ha te veszed, és 5% van ráírva, akkor te ennyit fogsz éves szinten keresni rajta a lejáratig, ha lejáratig megtartod. Ha eladod, akkor a másik fél fog éves szinten ennyi hozamot keresni rajta, lejáratig. Ha magasabb hozammal adod el, mint ahogy vetted, akkor a vevő hozzád képest jól jár.)

2019. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A kamatot közben ki lehet venni havonta?
2019. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem havonta kamatozik, hanem az első évben félévente, utána évente.
2019. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!