Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örökölhetem az apám adósságát?

Örökölhetem az apám adósságát?

Figyelt kérdés
Nem élünk együtt de egy beteg ember aki alkoholista vannak egyéb adósságai és nem rég tudtam meg hogy tavaly elhagyta a személyiet és egy autós céget alapítottak a nevére ahol valószínűleg elég keményen mehetnek a dolgok kérdésem az lenne hogy örökölhetem adósságát?
2019. jún. 27. 03:13
 1/9 kapo1588 ***** válasza:
93%
Nem kell örökölnöd. Halálakor nyilatkozol hogy lemondasz a hagyatékról
2019. jún. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, ha lemondasz a teljes örökségről.
2019. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Így van, nem feltétlenül kell örökölnöd az adósságot, DE!

Ahhoz, hogy ne örököld, le kell mondani a TELJES örökségről, azaz pozitívról és negatívról egyaránt.

Szóval, ha van egy 10 milliót érő ház és egy 1 milliós adósság, akkor nem igazán érdemes lemondani az örökségről, mert akkor eladod a házat X ft-ért, abból kifizeted az adósságot és bőven marad még pénzed.

De ha csak egy düledező romházban él és pl 3 milliós tartozása van, a ház meg 2 milliót ér, akkor nyilván nincs értelme megtartani- na ilyenkor érdemes lemondani a teljes örökségről.

2019. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha lemondasz mindenről nem öröklőd
2019. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Már bocsánat az offért, de ha amikor el lett hagyva személyi nem lett lejelentve semmilyen hivatalos szervnél? Pl rendőrség, mert akkor körözik és nem tudnak vele visszaélni, legalábbis kisebb eséllyel. Igaz ez már nálatok késő, viszont jó ha tud róla az ember.
2019. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

igazából úgy tudom hogy eltűnése után két hétre jelentette.. és sokszor csinál olyat nyáron hogy kint alszik és az is lehet hogy nem elhagyta hanem ellopták

2019. jún. 27. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy lemond az örökségről, de akkor bukja a kétmilliós házat is, ami nem történne meg ha nem lenne a más által gyűjtött tartozás! Tehát ez így édeskevés megoldás gyanánt hogy lemond. Feljelentést kell tenni, hogy ne bukja az esetleges örökséget is.
2019. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a cég neve, vagy eddig az elméleti kérdéseddel nem jutottál el?
2019. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De megtaláltam a cég nevét valami autó house Kft
2019. jún. 27. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!